RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gang tytoniowy stracił fabrykę papierosów i dwie krajalnie

Najnowsze

Popularne

Nawet 50 mln zł mógł stracić Skarb Państwa za sprawą gangu tytoniowego rozbitego przez CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Poznaniu. Podczas akcji zatrzymano dziewięć osób, ale przede wszystkim przejęto fabrykę podrabianych papierosów i dwie krajalnie tytoniu.

Zatrzymania ws. gangu, który sprzedawał azjatyckie towary bez płacenia podatku

Kolejnych dziewięć osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS w sprawie gangu zajmującego się handlem towarami z Azji bez płacenia...

zobacz więcej

Funkcjonariusze poznańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji ujawnili, że w marcu i kwietniu uderzyli w grupę przestępczą produkującą wyroby tytoniowe. Wespół z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu rozpracowywali tę ekipę przez wiele miesięcy.

Kiedy zebrano wystarczające dowody, a nade wszystko namierzono miejsca, w których produkowano krajankę tytoniową i podrabiane papierosy, zapadła decyzja o „zdjęciu” członków grupy.

W akcji wzięło udział w sumie blisko 100 policjantów. Głównie CBŚP, ale także z gnieźnieńskiej powiatówki oraz kontrterrorystów z Poznania, Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego.

Śledczy zlikwidowali fabrykę podrabianych papierosów oraz dwie krajalnie tytoniu. W tych ostatnich znajdowały się dwie linie do cięcia liści oraz jedna do wytwarzania tytoniu do fajek wodnych tzw. melasy (spolszczona wersja arabskiego określenia maassel).

Gang przemycił do USA leki narkotyczne i psychotropowe warte ok. 20 mln zł

Uderzenie lubelskich „pezetów” i CBŚP w gang przemycający, w przesyłkach kurierskich leki narkotyczne i psychotropowe.

zobacz więcej

Zlikwidowano przestępczą infrastrukturę


Wartość zabezpieczonych maszyn oszacowano na ok. 400 tys. zł.

Podczas działań przejęto także prawie 5 ton tytoniu i niemal 400 tys. podrobionych papierosów. „Tytoniarze” stracili też radiostacje, zagłuszarki GSM i GPS i cztery samochody dostawcze.

Zatrzymano łącznie dziewięć osób, z czego osiem w marcu (podczas głównego uderzenia w grupę), a jedną –w kwietniu. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania wyrobów tytoniowych w postaci krajanki tytoniowej oraz paserstwa wyrobów akcyzowych.

Sześć osób zostało aresztowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej