Wojna na Ukrainie

Morderczy bój Hurkacza. Awans po trzech godzinach walki

Hubert Hurkacz nie bez problemów awansował do drugiej rundy (fot. Getty Images)

Hubert Hurkacz udanie zainaugurował zmagania na kortach Caja Magica w Madrycie. Polak w trzech setach (7:5, 6:7, 6:3) pokonał 81. rakietę świata – Boliwijczyka Hugo Delliena. Walka o awans do drugiej rundy trwała jednak aż trzy godziny...

Wielkie pieniądze Świątek. Zarobiła więcej niż mężczyźni!

Iga Świątek wygrała w tym sezonie już cztery duże turnieje, kontynuuje passę 23 wygranych meczów z rzędu i jest niekwestionowaną liderką rankingu...

Choć mączka nie jest ulubioną nawierzchnią Polaka, po niezłym występie w Monte Carlo (ćwierćfinał, porażka z Dimitrovem) można mieć nadzieję, że na nieco szybszej nawierzchni w w Madrycie Hurkacz zajdzie jeszcze dalej. W pierwszej rundzie rozstawiony z 12. wrocławianin trafił na niżej notowanego kwalifikanta – Hugo Delliena. Wielu spodziewało się łatwego, szybkiego meczu, ale Boliwijczyk postawił bardzo trudne warunki.

Esencją meczu był tie-break drugiego seta, który trwał… ponad 20 minut. Dellien zachował zimną krew, wygrał 13:11, zmuszając Polaka do spędzenia na korcie prawie trzech godzin.

Większym problemem niż potencjalne zmęczenie Huberta może być delikatna kontuzja prawej ręki, którą odniósł na początku trzeciego seta. Konieczna była interwencja lekarzy i krótka przerwa – Polak mecz dokończył, wygrał, ale raz na jakiś czas na jego twarzy pojawiał się grymas bólu. Biorąc pod uwagę, że od jakiegoś czasu rywalizuje jeszcze w deblu z Johnem Isnerem, można obawiać się, czy nie doszło do lekkiego przeciążania. Wszystko okaże się w ciągu kilku najbliższych godzin.

Tymczasem rywalem Polaka w drugiej rundzie będzie Hiszpan – Alejandro Davidovich Fokina, który w Monte Carlo dotarł aż do finału, pokonując po drodze samego Novaka Djokovicia. Niestety to on, nie Hurkacz, będzie faworytem do awansu do 1/8 finału.