RAPORT

Wojna na Ukrainie

Debata o Polsce w PE. Przyszło około 20 z 751 europosłów [WIDEO]

W Parlamencie Europejskim trwa debata o sytuacji w Polsce. Beata Mazurek z PiS pokazała, ilu europosłów bierze udział w dyskusji. „To jakiś cyrk” – komentują internauci.

Tego w historii UE nie było. Bruksela uruchomi art. 7 przeciwko Niemcom i Francji?

Parlament Europejski znów debatuje o sytuacji w Polsce i rzekomym łamaniu praworządności. Zapytany o tę sprawę w TVP Info europoseł Jacek...

zobacz więcej

W poniedziałek, 2 maja, rozpoczęła się czterodniowa sesja Parlamentu Europejskiego. Dzięki zabiegom polityków Platformy Obywatelskiej i Lewicy, Bruksela znów krytykuje Polskę.

„W Polsce świętujemy, a w Parlamencie Europejskim kolejna debata na temat praworządności - procedur artykułu 7 uruchomionych wobec Polski i Węgier” – skomentowała na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek.

Zaznaczyła, że przy poprzedniej debacie politycy „zapomnieli podobno o rezolucji, stąd dzisiejsza debata”. „Frekwencja powalająca” – napisała i pokazała praktycznie pustą salę.

Zobacz także ->  Putin to zbrodniarz? Poseł Konfederacji zaczął kluczyć [WIDEO]

Na ponad 750 europosłów, w Parlamencie Europejskim było obecnych zaledwie około 20 osób.

Jak ocenił inny z europosłów PiS, Joachim Brudziński, organizacja debaty była inspirowana przez „targowicę”, czyli polityków polskiej opozycji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej