Zmarł Grzegorz Hołdanowicz

Grzegorz Hołdanowicz (fot. facebook)

Po ciężkiej chorobie zmarł ekspert w dziedzinie obronności Grzegorz Hołdanowicz. Był współtwórcą i redaktorem naczelnym magazynu „RAPORT - Wojsko. Technika. Obronność”, współpracował także z Polskim Radiem.

Grzegorz Hołdanowicz zmarł 23 grudnia w warszawskim szpitalu, po wielomiesięcznej chorobie. We wrześniu skończył 43 lata. – Grzegorz był jednym z najlepszych ekspertów militarnych i lotniczych w Polsce. Najpierw współpracował z „Polską Zbrojną” a potem był współtwórcą i redaktorem naczelnym „RAPORT - Wojsko. Technika. Obronność”. O jego wiedzy świadczy fakt, że współpracował z najbardziej prestiżowym pismem branżowym „Jane's Defence Weekly”. Jego artykuły czytali wszyscy, którzy chcieli się czegoś dowiedzieć o współczesnej polskiej obronności – mówi Tomasz Hypki, prezes „Agencji Lotniczej ALTAIR sp. z.o.o.” i przyjaciel Hołdanowicza.

Hołdanowicz wywodził się ze środowisk patriotycznych. Był instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Studiował na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Jako ekspert wypowiadał się na łamach niemal wszystkich najważniejszych polskich mediów. – Współpracowaliśmy przez wiele lat. W wielu dziedzinach był lepszy ode mnie. Zawsze bardzo dociekliwy. Docierał do różnych informacji i źródeł, nie tylko w Polsce, ale wszędzie tam gdzie to było możliwe – wspomina Hypki.

O tym jak bardzo poważnie traktował swoją pasję świadczy najlepiej fakt, że we wrześniu, mimo złego stanu zdrowia pojawił się na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jego znajomi twierdzą, że zawsze był pozytywnym człowiekiem i w każdej sytuacji można było na niego liczyć. Poza militariami Hałdanowicz zajmował się także fotografią. Ale oczkiem w jego głowie były dwie córki. W czasie choroby, najbardziej ubolewał, że będzie musiał je zostawić.

Zobacz więcej