RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Warunki zwycięstwa Ukrainy. Kułeba wymienił trzy sprawy

Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba (fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba (fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją zależy od sankcji, broni i perspektywy członkostwa w Unii Europejskiej – wskazał szef ukraińskigo MSZ Dmytro Kułeba. Dodał, że wojna Rosji z Ukrainą i całą Europą będzie trwała, jeśli Putin będzie uważał, że Ukraina została pozostawiona sama sobie.

„Terrorystyczne państwo”. Zełenski liczy na kolejne sankcje [WIDEO]

Czy po słowach rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, oskarżających Żydów o antysemityzm, stosunki Izraela z Rosją pozostaną...

zobacz więcej

Jak relacjonuje agencja Interfax Ukraina, Kułeba na konferencji prasowej z przebywającym z wizytą w Kijowie ministrem spraw zagranicznych Danii Jeppe Kofodem powiedział, że „są trzy sprawy, od których zależy zwycięstwo Ukrainy w tej wojnie”. – Są to: sankcje, broń i perspektywa uzyskania przez Ukrainę członkostwa w UE – podkreślił.

Kułeba poinformował, że zarówno on, jak i Kofod uważają, iż nie powinno był żadnych zagadnień tabu w kwestii sankcji, które powinny być zastosowane wobec Rosji.

Dodał, że wojna Rosji z Ukrainą i całą Europą będzie trwała, dopóki „Putin bedzie przekonany, że Ukraina została pozostawiona sama sobie na rozstajnych drogach”.

Kułeba podkreślił, że właśnie dlatego UE powinna przyczyniać się w możliwie największym stopniu do integracji Ukrainy. – Następną decyzją, której oczekujemy, jest przyznanie Ukrainie statusu kandydata na członka UE – powiedział.

Zdaniem Kułeby „kwestia członkostwa Ukrainy w UE jest w istocie kwestią wojny lub pokoju w Europie".

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej