RAPORT

Wojna na Ukrainie

Donald Tusk nie będzie zachwycony. U niego pustki, a dzień później?

Gdańsk. Zdjęcia nie zostawiają złudzeń (fot. gdansk.pl)
Gdańsk. Zdjęcia nie zostawiają złudzeń (fot. gdansk.pl)

1 maja na Górze Gradowej w Gdańsku pojawili się Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. Frekwencja na ich wydarzeniu była bardzo skromna, bo oprócz działaczy PO i dziennikarzy, pojawiła się zaledwie niewielka grupka osób. Gdy dzień później w tym samym miejscu zorganizowano obchody Dnia Flagi RP, na miejscu było już znacznie więcej osób.

Prezydent Warszawy wywołał burzę. Jest reakcja prezesa PZPN

Władze Warszawy zabroniły kibicom wnoszenia flag i sektorówek na finał Pucharu Polski. Wielu fanów nie weszło na Stadion Narodowy, a inni utknęli w...

zobacz więcej

1 maja z okazji 18. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Gdańsku przemawiał Donald Tusk. Na wiecu zorganizowanym przez prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz tłumów nie było. Przyszło zaledwie kilkadziesiąt osób. „Tej siły już nikt nie pokona” – kpili internauci.

Z nagrań wynikało, że przewodniczącego PO słuchało zaledwie kilkadziesiąt osób, z czego część stanowili dziennikarze.

Zobacz także ->  Szokujące kulisy umowy Tuska z Putinem. „Prezes miał 2 minuty na podpisanie 40-letniej umowy!”

Dzień później w tym samym miejscu zorganizowano obchody Dnia Flagi.

Flagę na najwyższy maszt w mieście podnoszono przy dźwiękach hymnu. „Na mobilnym carillonie „Gdańsk” zagrała Monika Kaźmierczak. Miejskiej carillonistce towarzyszyli trębacze” – relacjonuje gdansk.pl. Po zakończeniu uroczystości, można było zobaczyć pokaz artyleryjski w wykonaniu Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk.

Internauci oceniają, że tego dnia frekwencja również mogłaby być większa. „Ale faktem jest, że przyszło kilkukrotnie więcej mieszkańców niż dzień wcześniej słuchać Tuska” – żartują użytkownicy sieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej