RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nancy Pelosi w Polsce. „Podziękujemy polskiemu rządowi za pomoc uchodźcom”

Przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi po wizycie na Ukrainie i spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim przybyła do Polski. W poniedziałek o godzinie 9:30 z Pelosi spotka się prezydent Andrzej Duda. – Będziemy odbywać szereg spotkać w Polsce i podziękujemy polskiemu rządowi za pomoc uchodźcom. Będziemy chcieli dowiedzieć się od nich, co jeszcze musimy zrobić w tym zakresie – mówiła na konferencji w Rzeszowie Pelosi.

Nancy Pelosi w Kijowie. Spotkała się z prezydentem Ukrainy

Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA, przybyła do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. „Dziękujemy za...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

W Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. Ukraiński przywódca podziękował Stanom Zjednoczonym za pomoc w walce z Rosją.

„Stany Zjednoczone są liderem potężnego wsparcia dla Ukrainy w walce z agresją Rosji. Dziękujemy za pomoc w ochronie suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa!” – napisał.

Podczas rozmów Pelosi ze swej strony również podziękowała Ukraińcom prowadzenie wojny o wolność. „Jesteśmy tu po to, żeby podziękować za waszą walkę o wolność. Jesteście granicą wolności i walczycie o nas wszystkich. Naszym zobowiązaniem jest być z wami do czasu, aż ta walka nie zostanie zakończona” – zadeklarowała przewodnicząca Izby Reprezentantów.

Wizyta Nancy Pelosi w Polsce


Po wizycie amerykańska delegacja udała się do Polski, gdzie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.

„Nasza delegacja będzie kontynuować podróż do Polski, gdzie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i wysokimi urzędnikami. Cieszymy się, że będziemy mogli podziękować naszym polskim sojusznikom za ich poświęcenie i wysiłki humanitarne” – podała Pelosi.

Wskazała, że delegacja przekaże wyrazy podziękowania za pracę członków amerykańskich sił zbrojnych, dyplomatów i innych przywódców cywilnych w Polsce. „Kiedy wrócimy do Stanów Zjednoczonych, będziemy lepiej poinformowani, głęboko zainspirowani i gotowi do zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby pomóc narodowi ukraińskiemu w obronie demokracji dla swojego narodu i dla świata” – napisała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej