Wojna na Ukrainie

Królewskie czasy. Real Madryt mistrzem Hiszpanii

To 35. tytuł w historii Realu (fot. PAP/EPA/MARISCAL)

Piłkarze Realu Madryt wygrywając w sobotę na własnym stadionie z Espanyolem Barcelona 4:0 na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie mistrzostwo Hiszpanii. Królewscy wywalczyli 35. tytuł w historii, co jest poprawieniem własnego rekordu.

Realowi do zapewnienia tytułu wystarczał w sobotę remis. W pierwszej połowie dwie bramki zdobył Rodrygo, a po przerwie na listę strzelców wpisali się Marco Asensio i Karim Benzema.

Niesamowitym wyczynem może się pochwalić trener Carlo Ancelotti. Włoski szkoleniowiec ma na koncie tytuły mistrzowskie zdobyte w pięciu najsilniejszych ligach europejskich - wcześniej świętował we Włoszech, Anglii, Francji i Niemczech.