RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Związali ręce i strzelili w ucho. Znaleziono ciała torturowanych Ukraińców

Kolejne dowody rosyjskich zbrodni (fot. YouTube/NEBYTOV)
Kolejne dowody rosyjskich zbrodni (fot. YouTube/NEBYTOV)

Najnowsze

Popularne

W okolicach Buczy służby ukraińskie znalazły dół, w którym Rosjanie zakopali ciała trzech torturowanych i w brutalny sposób zabitych mężczyzn – poinformowała agencja Ukrinform. Do tej pory w obwodzie kijowskim znaleziono ponad 1000 ciał zamordowanych Ukraińców.

Szokująca rozmowa rosyjskiego żołdaka z matką. Służby ujawniły nagranie

Musimy zabić wszystkich, dzieci i kobiety. Ukraina powinna być zmieciona z powierzchni ziemi – mówi na nagraniu ujawnionym przez ukraińskie służby...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Komendant policji obwodu kijowskiego Andrij Niebytow przekazał, że 29 kwietnia w lesie w pobliżu wsi Myrotske w obwodzie kijowskim znaleziono dół z ciałami trzech mężczyzn.

– Ofiary były przez długi czas torturowane, na ciałach były rany postrzałowe kończyn. Rosjanie każdemu z mężczyzn strzelili w ucho – przekazał szef policji.

Dodał, że ofiarom rosyjscy żołnierze wiązali ręce, twarze mężczyzn owinięto szmatką, mieli też zakneblowane usta. Na zwłokach widoczne są ślady tortur, a także dziury po kulach.

Rosjanie starali się zatrzeć ślady znęcania się nad obywatelami Ukrainy, wrzucali więc ciała do dołu i przysypywali ziemią – podał policjant.

Władze przekazały, że do tej pory dokonano oględzin 1202 ciał cywilów zabitych przez Rosjan w obwodzie kijowskim

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej