RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szokująca rozmowa rosyjskiego żołdaka z matką. Służby ujawniły nagranie

Rosyjscy zbrodniarze wojenni (fot. Facebook/SecurSerUkraine)
Rosyjscy zbrodniarze wojenni (fot. Facebook/SecurSerUkraine)

Musimy zabić wszystkich, dzieci i kobiety. Ukraina powinna być zmieciona z powierzchni ziemi – mówi na nagraniu ujawnionym przez ukraińskie służby specjalne jeden z rosyjskich żołnierzy.

Rosyjscy spadochroniarze „gościnnie przyjęci”. Przeżyło zaledwie kilku

Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali pozycje ukraińskiego wojska w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, ponieśli porażkę i tylko siedmiu z nich...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

To kolejna przechwycona przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy rozmowa rosyjskiego żołnierza. Tym razem żołdak Putina rozmawiał ze swoją matką.

„Podczas gdy rosyjska propaganda mówi, że Rosja »wyzwala« Ukrainę od nazistów, sami okupanci rekrutują ich do swoich szeregów. Świadczy o tym kolejne przechwycone nagranie, na którym rosyjski żołnierz rozmawia ze swoją matką” – opisuje SBU.

Według ustaleń służb rozmówcą jest Iwan Klimenko, żołnierz służący w drugiej gwardyjskiej dywizji strzelców zmotoryzowanych, która jest uważana za „elitę” rosyjskich sił zbrojnych.

– Musimy zabić wszystkich, zarówno dzieci, jak i kobiety. Wszystkich, jak leci – mówi mężczyzna do swojej matki. Według niego „cała Ukraina powinna być po prostu zmieciona z powierzchni ziemi, aż po Lwów”. – Tak, aby tego kraju nie było na mapie – mówi „rosyjski potwór, który chce wyciąć nożem swastykę na ciałach martwych Ukraińców”.

Według SBU Klimenko ma kilka kont w mediach społecznościowych, z których część jest fałszywych. Jest to powszechna praktyka rosyjskiego wojska. Opublikowano też nagranie, na którym widać żołnierza w mundurze wojskowym oraz jego zdjęcia z nazistowskimi symbolami.„Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zidentyfikuje każdego okupanta: jego imię i nazwisko, kontakty, adresy! Wróg odpowie za swoje zbrodnie!” – zaznacza SBU.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej