RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosyjscy spadochroniarze „gościnnie przyjęci”. Przeżyło zaledwie kilku

Niewiele po nich zostało (fot. Telegram/tvoy_region13)
Niewiele po nich zostało (fot. Telegram/tvoy_region13)

Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali pozycje ukraińskiego wojska w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, ponieśli porażkę i tylko siedmiu z nich przeżyło – podała agencja Ukrinform, cytując szefa władz obwodu Serhija Hajdaja.

„Duch Kijowa” nie żyje. Ujawniono, kim był

Słynny ukraiński pilot „Duch Kijowa”, który miał zestrzelić kilkadziesiąt rosyjskich samolotów, zginął w bitwie powietrznej w połowie marca –...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

„W piątek pozycje naszych żołnierzy były szturmowane przez spadochroniarzy wrogiej armii. Zostali »gościnnie« przyjęci przez żołnierzy 24. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej imienia króla Daniela. Tylko siedmiu okupantom udało się przeżyć to spotkanie, pozostali zostali zlikwidowani” – napisał Hajdaj na Telegramie.

Szef władz obwodu ługańskiego opublikował również zdjęcia przedmiotów, które znaleziono przy zabitych najeźdźcach. „Warto zwrócić uwagę, że są wśród nich prawosławne ikony i amulety. Z nimi Ruscy przyjechali na Ukrainę zabijać” – podkreślił Hajdaj.

Według niego Rosjanie usiłują atakować ukraińskie pozycje w okolicach miast Siewierdonieck i Popasna w obwodzie ługańskim. Ich celem jest zajęcie Rubiżnego i Popasnej oraz przygotowanie ofensywy na Siewierdonieck.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej