RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ukraińcy deportowani do Rosji o torturach: Jakby przeniesiono nas do XVI wieku

W przeciwieństwie do ukraińskiej, armia Federacji Rosyjskiej oprócz żołnierzy bierze do niewoli cywilów (fot.  Chris McGrath/Getty Images. zdjęcie ilustracyjne)
W przeciwieństwie do ukraińskiej, armia Federacji Rosyjskiej oprócz żołnierzy bierze do niewoli cywilów (fot. Chris McGrath/Getty Images. zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Ukrainiec, który wrócił do kraju po wymianie jeńców, opowiedział, że Rosjanie traktują deportowanych jak zwierzęta i torturują ich. W przeciwieństwie do ukraińskiej armia Federacji Rosyjskiej oprócz żołnierzy bierze do niewoli cywilów.

Rosjanie dokonali pokazowej egzekucji na Czeczenach

Rosjanie dokonali egzekucji dwóch Czeczenów, którzy odmówili udziału w wojnie na Ukrainie – poinformowała agencja Euromaidan. Ich ciała nie zostały...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Wolontariusz Czerwonego Krzyża Wołodymyr Chropun został zatrzymany w obwodzie kijowskim, następnie przewieziony na Białoruś, do Rosji, na anektowany Krym i przez okupowaną część obwodu zaporoskiego linię frontu do miejsca wymiany jeńców.

– Uderzano nas karabinami, pięściami i nogami. Zawiązano mi oczy i związano ręce. (Rosjanie – red.) używali paralizatorów i nieustannie prosili o informacje o wojsku. Byliśmy upokarzani, zmuszani do klęczenia i przyjmowania niewygodnych pozycji. Kiedy patrzyliśmy oprawcom w oczy, byliśmy bici. Traktowano nas jak zwierzęta. Czasami trudno było uwierzyć, że to wszystko się dzieje. Czuliśmy się, jakby przeniesiono nas do XVI wieku – relacjonował Ukrainiec, który wrócił do kraju po wymianie jeńców.

Osoby, które dobrowolnie opuściły Ukrainę, w Rosji są kierowane na Syberię. Jeńcy wojenni, w tym dwóch obywateli Wielkiej Brytanii i kilku członków OBWE, są torturowani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej