RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosyjska TV o III wojnie światowej. Pokazali ataki na Berlin i Paryż [WIDEO]

Władimir Putin coraz bardziej zdesperowany (fot. EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN, PAP/EPA, twitter.com/JuliaDavisNews)
Władimir Putin coraz bardziej zdesperowany (fot. EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN, PAP/EPA, twitter.com/JuliaDavisNews)

Rosyjskie media propagandowe coraz częściej i odważniej sugerują atak Rosji na państwa NATO. W ostatnich programach telewizji Rossija 1 nie tylko mówili, że Rosji opłaca się rozpętać III wojnę światową, ale przekonywali, iż z Kaliningradu w około 3 minuty są w stanie zaatakować Berlin, Paryż i Londyn. Zdaniem ekspertów, to próba zastraszania Zachodu, by wycofał się z pomocy Ukrainie. Kreml nie ma dziś jednak potencjału, by walczyć dziś z całym demokratycznym światem.

USA: Kongres zatwierdził projekt ustawy o przywróceniu programu Lend-Lease dla Ukrainy

Izba Reprezentantów zatwierdziła w czwartek projekt ustawy o przywróceniu programu Lend-Lease z okresu II wojny światowej. Nowa ustawa pozwoli na...

zobacz więcej

Agresywne tezy padły w publicznej stacji telewizyjnej Federacji Rosyjskiej. „Eksperci” zaproszani do wygłaszania propagandowych tez nie szczędzili słów, a fragment ich wypowiedzi opublikowała w sieci Julia Davis, amerykańska dziennikarka zajmująca się śledzeniem propagandy w rosyjskich mediach.

Jak zaznaczyła, rosyjska telewizja ciągle grozi atakami nuklearnymi na kraje zachodnie, desperacko próbując zatrzymać dalszą pomoc Ukrainie.

„Na marginesie, to pierwszy państwowy prezenter telewizyjny, który nie wydaje się być chętny, by umrzeć za ojczyznę, kłócąc się z żądnym spustoszenia prawodawcą” – napisała publikując wideo Davis.

Zaatakują Niemcy i Francję?


– Jeden Sarmat (rosyjski superciężki międzykontynentalny pocisk balistyczny - przyp. red.) i Wielkiej Brytanii nie ma – stwierdził obecny w studiu mężczyzna.

Zobacz także:   Polska ma pełne magazyny gazu. Jak w tej sprawie głosowały PSL, PO i Lewica?

Był oburzony, ponieważ, jak zaznaczył, Londyn śmie oskarżać Moskwę o terroryzm na Ukrainie.

Eksperci dyskutowali między sobą, czy Wielka Brytania byłaby w stanie odpowiedzieć na atak Rosji i jakie są możliwości ofensywy z Kaliningradu.

Następnie jedna z „ekspertek” zaczęła wyliczać, w ile sekund rosyjskie rakiety mogą dotrzeć do europejskich stolic. Jak zaznaczyła, w przypadku Berlina jest to 106 sekund, w przypadku Paryża 200 sekund, a na Londyn pociski spadłyby po 202 sekundach.

Jest decyzja Bundestagu ws. broni dla Ukrainy. Szokujące głosowanie 100 posłów

Bundestag zdecydowaną większością głosów opowiedział się w czwartek za dostarczeniem Ukrainie ciężkiej broni w celu odparcia rosyjskiego ataku....

zobacz więcej

Chcą w to wciągnąć cały świat


Skandaliczne dla cywilizowanych społeczeństw tezy padają jednak w rosyjskiej telewizji regularnie.

Zobacz także:  „Kopalnia szokujących informacji” ws. gazowej współpracy Tuska z Rosją

W ostatnich dniach redaktorka naczelna anglojęzycznej telewizji Russia Today sugerowała nie tylko wybuch III wojny światowej, ale również właśnie atak nuklearny.

– My pójdziemy do nieba, a oni po prostu umrą – dodawał inny znany propagandysta Władimir Sołowjow.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej