RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niemcy podzieleni w kwestii dostaw ciężkiej broni na Ukrainę [SONDAŻ]

Bundestag opowiedział się w czwartek za dostarczeniem ciężkiej broni na Ukrainę (fot. Shutterstock)
Bundestag opowiedział się w czwartek za dostarczeniem ciężkiej broni na Ukrainę (fot. Shutterstock)

Bundestag opowiedział się w czwartek za dostarczeniem ciężkiej broni na Ukrainę, ale niemieckie społeczeństwo jest w tej sprawie podzielone. 45 proc. Niemców jest za takimi dostawami i taki sam odsetek jest im przeciwny – wynika z opublikowanego w czwartek sondażu przeprowadzonego dla telewizji ARD.

Telegraph: Polska jest teraz prawdziwym liderem wolnej Europy

„Polacy zawstydzili Niemcy i Francję, które okazały swoją słabość w obliczu inwazji Putina na Ukrainę” – pisze „Telegraph”. Brytyjski dziennik...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

52 proc. pytanych ocenia, że rząd Niemiec powinien działać bardziej zdecydowanie, aby okazać twardą postawę wobec Rosji. Natomiast 40 proc. ankietowanych wskazuje, że władze powinny być ostrożne, by nie sprowokować Rosji.

Jeśli chodzi o sankcje wobec Moskwy, to 45 proc. respondentów uważa, że nie są one wystarczające, 34 proc. – że są odpowiednie, a dla 14 proc. idą one zbyt daleko.

Tylko co piąta osoba popiera natychmiastowe zaprzestanie importu ropy naftowej i gazu ziemnego z Rosji. Większość (54 proc.) opowiada się za stopniowym zaprzestaniem importu surowców energetycznych w najbliższych latach. Jedna na pięć osób chciałaby utrzymać dostawy rosyjskiej ropy i gazu – informuje telewizja ARD.

Większość uczestników badania ARD–DeutschlandTrend uznaje za właściwe przyjmowanie i wspieranie uchodźców ukraińskich w Niemczech (75 proc.), a także pomoc finansową dla Ukrainy (59 proc.).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej