RAPORT

Pogarda

Ponad milion złotych dla uchodźców. Zbiórka podczas meczu Legia – Dynamo Kijów

Charytatywny mecz Legia – Dynamo Kijów (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images)
Charytatywny mecz Legia – Dynamo Kijów (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ponad milion złotych dla uchodźców z Ukrainy zebrano podczas "Meczu o Pokój" Legia Warszawa - Dynamo Kijów, przegranym przez gospodarzy 1:3 – poinformował stołeczny klub z Łazienkowskiej.

Podczas samego spotkania rozegranego 12 kwietnia w Warszawie oraz dzięki towarzyszącym widowisku zbiórkom i aukcjom charytatywnym zebrano dokładnie kwotę 1 042 000 zł. Cała suma zostanie przekazana przez współorganizatora wydarzenia Ambasadę Ukrainy uchodźcom wewnętrznym w Ukrainie. Mecz obejrzało ponad 18 tysięcy widzów.

„Mamy satysfakcję, że to szlachetne wydarzenie z udziałem Legii Warszawa miało wymiar międzynarodowy i – co dla nas najważniejsze – przyczyniło się do realnej pomocy osobom pokrzywdzonym wojną. Dziękujemy drużynie Dynama Kijów, ambasadzie Ukrainy, kibicom, sponsorom i setkom osób, którzy w trosce o los narodu ukraińskiego zaangażowali się w stojącą na wysokim poziomie organizację spotkania. Zostając pierwszym gospodarzem europejskiego cyklu » Meczu o Pokój« otrzymaliśmy wyrazy uznania w wielu środowiskach w Polsce i zagranicą, wśród fanów futbolu, jak i osób z innych obszarów życia publicznego, biznesu, dyplomacji, które przy tej szczególnej okazji do nas dołączyły. Cieszymy się, że wspólnie okazaliśmy ogromne pokłady empatii i solidarności, a stadion Legii stał się obiektem kumulującym te uczucia – powiedział prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Mecz Legii z Dynamem był piłkarskim, artystycznym i antywojennym widowiskiem, które zwróciło uwagę świata sportu i społeczności międzynarodowej na dramatyczny los zwykłych ludzi, zmuszonych do pozostawienia swoich domów i rodzin w wyniku inwazji Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej