RAPORT

Wojna na Ukrainie

Świadek koronny „Loczek” znaleziony martwy w celi

53-letni Krzysztof P. przebywał w zakładzie karnym w Tarnowie (fot.  PAP/Grzegorz Michałowski; zdjęcie ilustracyjne)
53-letni Krzysztof P. przebywał w zakładzie karnym w Tarnowie (fot. PAP/Grzegorz Michałowski; zdjęcie ilustracyjne)

Krzysztof P. „Loczek”, wieloletni świadek koronny, nie żyje – informuje portal rmf24.pl. Jego ciało znaleziono w celi zakładu karnego w Tarnowie (woj. małopolskie).

„Pruszków” – kolejne pokolenie, czyli wielkie pranie azjatyckich milionów [WIDEO]

Patryk M., syn niejakiego „Małolata” - gangstera, kojarzonego z mafią pruszkowską, trafił do aresztu m.in. za pranie pieniędzy dla gangu...

zobacz więcej

53-letni Krzysztof P. w listopadzie ub.r. usłyszał zarzuty w sprawie potrójnego zabójstwa w Jurczycach w Małopolsce. Gdy trafił do aresztu, otrzymał status „N”, czyli „niebezpieczny przestępca”, a jego cela była monitorowana.

Według informacji RMF FM „Loczek” nie miał problemów zdrowotnych i nie skarżył się na żadne dolegliwości, a przyczyna jego śmierci nie została jeszcze ustalona.

Sprawa sprzed wielu lat


W 2000 roku w jednym z domów w podkrakowskich Jurczycach dokonano egzekucji na 44-letniej kobiecie, jej 37-letnim partnerze oraz 30-letnim mężczyźnie, który do nich przyjechał. Napastnicy prawdopodobnie użyli broni z tłumikiem. W 2002 roku śledztwo zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców, jednak nadal pracowali nad nim policjanci z komendy wojewódzkiej w Krakowie oraz krakowska prokuratura okręgowa. Po latach śledczy zdobyli dowody mogące świadczyć udziale w zabójstwie świadka koronnego Krzysztofa P.

W przeszłości zeznania „Loczka” pozwoliły na rozbicie gangu Janusza T. ps. Krakowiak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej