RAPORT

Pogarda

Więcej pojazdów wojskowych na drogach. Wojsko apeluje

Pojazdy wojskowe na polskich drogach (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Pojazdy wojskowe na polskich drogach (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Od niedzieli na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami – poinformowała oficer prasowa Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz. Zaapelowała, by nie publikować zdjęć ani nagrań pokazujących „ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych”.

#ŚwiadomiZagrożeń. Wojsko Polskie: Chrońmy dane, bądźmy świadomi zagrożeń

Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia czy dokumenty...

zobacz więcej

Zgodnie w komunikatem „w ramach ćwiczenia od 1 maja do końca miesiąca po drogach woj.: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych”. Będzie można je spotkać na autostradach, drogach ekspresowych i drogach krajowych.

Uczestnicy ćwiczeń będą m.in. trenować przyjęcie i przerzut sojuszniczych sił, koordynację działań transgranicznych i współpracę z państwami gospodarzami.

Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej będą jeździć w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. „Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu” – zaznaczyła.

Zobacz także: MON apeluje do Polaków. Nie przekazuj tych zdjęć i filmów

Jewgienij stracił nogę. Po rehabilitacji w Poznaniu chce wrócić na front

Podczas rosyjskiego ostrzału rakietowego pod Charkowem Jewgienij Kertysz został poważnie ranny. Ukraiński żołnierz stracił nogę, obecnie przechodzi...

zobacz więcej

Kolumny pojazdów wojskowych będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Wojsko zwróciło się z apelem, aby chronić dane dotyczące przejazdów kolumn wojskowych.

Wojsko apeluje


„Prosimy, nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń” – napisano.

„Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – przypomniała oficer prasowa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej