RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Babcia Basia” dorabiała do emerytury handlując heroiną

72-latka została zatrzymana (fot. KPP w Piasecznie)
72-latka została zatrzymana (fot. KPP w Piasecznie)

Kryminalni z okolic podwarszawskiego Piaseczna zatrzymali 72-letnią seniorkę, która w pudełeczkach po zapałkach sprzedawała środki odurzające. Funkcjonariusze byli świadkami jednej z transakcji, których dokonywała. Do policyjnej celi trafiła również 36-latka, która środki odurzające nabywała, a także syn seniorki, który w całym procederze brał udział.

Pijany spowodował kolizję, potem za kierownicą usiadł kolega – też pijany

Pijany kierowca doprowadził do czołowego zderzenia i uciekł. Po chwili wrócił, ale jako pasażer. Za kierownicą usiadł jego kolega, który miał...

zobacz więcej

Funkcjonariusze z Piaseczna ustalili, że istnieje prawdopodobieństwo, iż w jednym z mieszkań na terenie gminy znajdują się środki psychoaktywne. Okazało się, że mieszka tam 72-letnia kobieta.

Policjanci koło południa zjawili się w okolicach posesji i potwierdzili swoje przypuszczenia. Stali się świadkami transakcji, której dokonuje seniorka. 72-latka, na oczach nieumundurowanych policjantów, w pudełeczku po zapałkach przekazywała swojej 36-letniej klientce środki odurzające w postaci heroiny.

Obie kobiety zostały zatrzymane. 36-latka przyznała się funkcjonariuszom, że seniorka znana jest jej jako „Babcia Basia”, u której można nabyć heroinę.

Kryminalni dokonali przeszukania mieszkania należącego do 72-latki. Zastali w nim znanego im już z wcześniejszych narkotykowych zatrzymań 39-letniego mężczyznę. Ujawnili również kolejne środki odurzające, a także zeszyt z zapiskami świadczącymi o handlu narkotykami. Mężczyzna również trafił do policyjnej celi.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Wobec zatrzymanej seniorki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej