RAPORT

Wojna na Ukrainie

TVP wygrywa z prezydentem Opola w sądzie. „Nie spodobało się wytknięcie bzdur” [WIDEO]

Arkadiusz Wiśniewski (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Arkadiusz Wiśniewski (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżony wyrok i odrzucił pozew prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego przeciwko TVP3 Opole. Włodarz miasta domagał się od stacji sprostowania. Chodziło o materiał dotyczący obchodów 103. Rocznicy Niepodległości Polski, w czasie których głos zabierał Wiśniewski. Fragment jego wystąpienia opublikowało TVP3 Opole.

Hejterska strona wymierzona w prezydenta Opola. Adminem radny z PO

„Ośmiornica Wiśniewskiego” to hejterska strona, która od lat atakuje Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola. Po piątkowej awarii oprogramowania...

zobacz więcej

11 listopada 2021 r. na Placu Wolności w Opolu prezydent Arkadiusz Wiśniewski porównał sytuację migrantów na granicy polsko-białoruskiej do traktowania Polaków przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego – relacjonował opolski oddział Telewizji Polskiej.

Co dokładnie powiedział Wiśniewski?


– Polska nie może odwracać się od matek z dziećmi, które głodne, przed wojną, próbują przedostać się przez granicę. Polska wiele lat i wiele razy była obszarem walki zbrojnej. Wiemy, jak wyglądają obrazy cierpiących matek; wiemy, jak wyglądają obrazy krwi na ulicach – choćby przypominając sobie zdjęcia z Powstania Warszawskiego – słyszymy na opublikowanym nagraniu. Później polityk bronił się, że fragment wycięto z kontekstu. Przed wspomnianą wypowiedzią mówił, że „nie może skazywać matek na śmierć w szpitalu bez pomocy lekarskiej”. Później z kolei pytał: „Skoro mamy taki los za sobą, to czemu chcemy odmawiać pomocy tym, którzy przed takim losem uciekają?”.

Prezydent Opola o źle zaparkowanych autach: Przebijać opony

Bardziej zdesperowani, niebojący się odpowiedzialności: nóż, przebijać opony – powiedział prezydent Opola, komentując problem nieprawidłowo...

zobacz więcej

Dzień po wystąpieniu Wiśniewski poinformował, że składa pozew przeciwko TVP3 Opole. „W swoich słowach zwracam uwagę na to, że ofiarom wojen po prostu należy się pomoc. To paskudna manipulacja TVP3, która przypomina działania propagandy za Jerzego Urbana w PRL” – stwierdził.

Pozew prezydenta Opola przeciwko TVP odrzucony


W pierwszej instancji Sąd Okręgowy w Opolu przyznał politykowi rację, jednak wyrok z lutego 2022 r. został zaskarżony przez Telewizję Polską. „Prezydentowi Opola nie spodobało się wytknięcie bzdur, które wygadywał 11.11.2021” – komentuje Mateusz Magdziarz, były dyrektor TVP3 Opole, który w 2021 r. kierował redakcją.

W kwietniu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu rozpatrzył odwołanie i 26 kwietnia postanowił odrzucić pozew Wiśniewskiego. „Apelacje złożone zostały w przypadku wszystkich 4 spraw jakie TVP3 Opole w związku z tym materiałem wytoczył prezydent Opola. Czekam na kolejne orzeczenia sądu apelacyjnego” – podkreśla Magdziarz.

Zobacz także: Poseł KO przeprasza Telewizję Polską. „A wystarczyło nie kłamać”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej