RAPORT

Wojna na Ukrainie

Książę Karol jeździ na wczasy z własną deską sedesową, łóżkiem i dwoma obrazami

Książe Karol (fot. Andrew Milligan-WPA Pool/Getty Images)
Książe Karol (fot. Andrew Milligan-WPA Pool/Getty Images)

Znana dziennikarka Tina Brown ponownie wzięła na warsztat brytyjską monarchię. W wydanej właśnie książce „The Palac Papers: Inside the House of Windsor – the Truth and the Turmoil” szczegółowo opisała wszystkich członków królewskiej rodziny, ujawniając ich wady, zalety, skandale i dziwactwa. Osobliwych nawyków najwięcej jest w rozdziale o księciu Karolu. Zdziwienie mogą budzić chociażby specyficzne podróżnicze przyzwyczajeniach następcy tronu.

Królowa Elżbieta II obchodzi urodziny

Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi w czwartek 96. urodziny. Dzień ten spędzi prywatnie w wiejskiej posiadłości Sandringham we wschodniej...

zobacz więcej

Śledzeniem życiorysów royalsów Tina Brown zajmuje się od lat. Efektem jej pracy były nie tylko teksty prasowe, ale też wydana w 2007 r. słynna książka „Kroniki Diany”.

Po latach dziennikarka zdecydowała się znów odsłonić sekrety pałacowych komnat. W wydanej 26 kwietnia książce „The Palac Papers: Inside the House of Windsor – the Truth and the Turmoil” podzieliła się z czytelnikami wiedzą zdobytą w trakcie ponad 120 wywiadów z byłymi i obecnymi współpracownikami członków rodziny królewskiej.

Po książkę przed premierą sięgnął dziennik „The Independent”, który przytoczył fragment dotyczący podróżniczych nawyków księcia Karola.

Książęce dziwactwa


Jak się okazuje, książę nie rusza się z domu na dłużej bez kilku osobistych przedmiotów. Nawet na krótki wypoczynek w wiejskiej rezydencji czy u przyjaciół następca tronu musi zabrać okazały zestaw „niezbędnych akcesoriów”. Wśród nich jest specjalne łóżko rehabilitacyjne, deska klozetowa, konkretny papier toaletowy i dwa obrazy przedstawiające pejzaże Szkocji.

Wpadła do wychodka, próbując uratować telefon. Wyciągali ją strażacy

Turystce odwiedzającej park narodowy nieopodal Seattle do dziury w wychodku wpadł telefon. Chciała go stamtąd wyciągnąć, ale sama wpadła do dołu...

zobacz więcej

O tych niecodziennych podróżniczych nawykach księcia Karola opowiedział Tinie Brown były doradca monarchy Michael Fawcett, który wielokrotnie miał okazję nadzorować przygotowania do takich wypraw.

„Kiedy wyjeżdżał do wiejskich posiadłości przyjaciół, dzień wcześniej do ich domu przyjeżdżała ciężarówka przewożąca jego łóżko, meble, a nawet obrazy, które jego doradca zawieszał w przydzielonej księciu sypialni” – przytacza fragment książki brytyjski dziennik.

W książce Brown zdradziła też, że książę Karol ma jasno określone preferencje kulinarne i nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o serwowane dania. Dlatego zanim wyruszy w gości, uprzedza gospodarzy o preferowanym menu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej