RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Garwolińska sugerowała jak otruć ministra. Teraz reprezentuje kontrolerów lotów

Anna Garwolińska jest właścicielką firmy PR (fot. PAP/Paweł Supernak)
Anna Garwolińska jest właścicielką firmy PR (fot. PAP/Paweł Supernak)

Anna Garwolińska jest pełnomocnikiem kontrolerów lotu w rozmowach z PAŻP. Niedawno sugerowała na Twitterze, żeby otruć sekretarza stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusza Cieszyńskiego.

Okęcie i Modlin – starty i lądowania tylko do 17:00. Jest decyzja ws. ograniczenia ruchu

Na Lotnisku Chopina i w Modlinie będzie można wykonywać maksymalnie 180 startów i lądowań dziennie, a w ciągu godziny do 24 – podał Urząd Lotnictwa...

zobacz więcej

Garwolińska prowadzi firmę specjalizującą się w doradztwie PR. Ostatnio związana była z telewizją News 24, gdzie zasiadała w radzie nadzorczej.

Teraz została pełnomocnikiem kontrolerów ruchu lotniczego, którzy domagają się podwyżki płac od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Gawrolińska jest aktywna w mediach społecznościowych. Jak informuje Janusz Cieszyński, 5 kwietnia psycholog Michał Chmielewski (obserwowany przez polityków PO, m.in. przez rzecznika Jana Grabca) poinformował, że jest sąsiadem ministra i zapytał, co ma mu zrobić. Garwolińska opublikowała w odpowiedzi, krótką listę trujących roślin i napisała: „Sprawdź, czy rosną”.

Jak informował minister Cieszyński mężczyzna posługujący się na Twitterze nickiem „Ten_Psycholog” napisał na swoim koncie na Twitterze: „Kochani, mam problem i potrzebuję pomocy. Na moim osiedlu mieszka Cieszyński”. „Psycholog” dodał nawet zdjęcie obecnego sekretarza stanu ds. cyfryzacji w KPRM i stwierdził: „Ręka świerzbi, serce szybciej bije, wiele myśli w głowie... co mam zrobić następnym razem?"

Z odpowiedzią pospieszyła Garwolińska.

„Cis pospolity. Tojad mocny. Pokrzyk wilcza jagoda. Mak polny. Szalej jadowity. Szczwół plamisty” – odpowiedziała wg tej relacji, publikując listę roślin, które wyszukiwarka Google wyświetla m.in. po wpisaniu hasła „trujące rośliny”. „Sprawdź, czy rosną, a jak nie, to posadź w pobliżu, mogą się przydać” – dodała.

Z prośbą o komentarz do tego wpisu, który później Garwolińska usunęła z Twittera, zwróciliśmy się do Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej