RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Rosyjska V kolumna w Niemczech zdemaskowana. Pieniądze od Nord Stream 2 AG

W zarządzie stowarzyszenia zasiadał także przedstawiciel spółki Nord Stream 2 AG (fot. mat.pras.)
W zarządzie stowarzyszenia zasiadał także przedstawiciel spółki Nord Stream 2 AG (fot. mat.pras.)

Najnowsze

Popularne

Stowarzyszenie „Partnerstwo Niemiecko-Rosyjskie” w Schwerinie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) otrzymywało fundusze od spółki Nord Stream 2 AG. Zostało to potwierdzone stacji NDR przez dyrektor zarządzającą stowarzyszenia. Organizacja miała między innymi promować zrozumienie dla Rosji w Niemczech.

Szefowa SPD za wydaleniem Schrödera z partii

Współprzewodnicząca SPD Saskia Esken zażądała od byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, aby zrezygnował z członkostwa w partii. Zareagowała...

zobacz więcej

Stowarzyszenie otrzymywało od spółki Nord Stream 2 AG dotacje w wysokości 20 tys. euro rocznie – wyjaśnia Madeleine Block, dyrektor wykonawczy Partnerstwa Niemiecko-Rosyjskiego (DRP). DRP zostało założone w 2018 roku przez byłego premiera landu Erwina Selleringa i miało na celu między innymi promowanie zrozumienia Rosji w Niemczech.

W zarządzie stowarzyszenia zasiadał także przedstawiciel spółki Nord Stream 2 AG oraz były przedstawiciel kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie ds. Rosji. Jak poinformowała dyrektor Partnerstwa Niemiecko-Rosyjskiego, obaj nie tylko zrezygnowali z funkcji, ale także opuścili stowarzyszenie.

Sekretarz generalny chadeckiej partii CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim Daniel Peters powiedział NDR, że obawia się, iż to dopiero wierzchołek góry lodowej.

– Najwyraźniej w Schwerinie istniała sieć, która przez wiele lat była zasilana pieniędzmi z Kremla i która obejmowała stowarzyszenie Partnerstwa Niemiecko-Rosyjskiego, Fundację Klimatyczną, stowarzyszenie regionalne SPD i kancelarię kraju związkowego – powiedział Peters.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej