RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kupili szczeniaka. Na pierwszym spacerze stali się bogaci

Adam Clark kupił córce szczeniaka rasy Lagotto Romagnolo (fot. PAP/DPA, zdjęcie ilsutracyjne)
Adam Clark kupił córce szczeniaka rasy Lagotto Romagnolo (fot. PAP/DPA, zdjęcie ilsutracyjne)

Ollie, szczeniak państwa Clarków z okolic Blackpool w Anglii, na pierwszym wspólnym spacerze znalazł skarb. I to nie byle jaki – 15 złotych monet z XIX wieku. Jak na psa do szukania trufli, zapowiada się bardzo obiecująco.

Pekariowiec przeparkował auto. Włamał się zwabiony chrupkami

Ogromnie zdumiony musiał być mieszkaniec Cornville w Arizonie, gdy rano spostrzegł, że jego samochód, zaparkowany wieczorem na podjeździe pod...

zobacz więcej

Adam Clark kupił swojej dziewięcioletniej córce Alicii szczeniaka rasy Lagotto Romagnolo. Te pochodzące z Włoch psy służyły kiedyś do aportowania z wody upolowanej zwierzyny, a przez ostatnich kilkadziesiąt lat uznawane są za najlepsze psy do poszukiwania trufli. Na łące, na którą nowi właściciele zabrali Olliego na pierwszy spacer, trufli nie ma. Było za to coś znacznie cenniejszego.

„Gdy Alicia dostała psa, była w siódmym niebie i nie mogła się doczekać, kiedy zabierzemy go na pierwszy spacer. Szliśmy jakieś 10 minut, gdy Ollie nagle zatrzymał się i zaczął gorączkowo kopać w ziemi” – opowiada Adam Clark w rozmowie z „People”.

Kiedy Adam zajrzał do dołka, by sprawdzić, co tak zainteresowało psa, zobaczył, że leży w nim coś błyszczącego. Okazało się, że Ollie wywęszył i wykopał skrytkę ze złotymi monetami. Było to 15 złotych suwerenów z XIX wieku!

Adam zabrał oddał znalezisko do zbadania specjalistom z Chards Coin and Bullion Dealer w Blackpool. Ci wycenili wartość monet na równowartość blisko 8 tys. dolarów.

„Skarb skarbem, ale fakt, że mam psa poszukiwacza złota i nie mogę się doczekać, kiedy znowu coś znajdziemy. Od początku czułem, że Ollie jest wyjątkowy. I nie pomyliłem się, jest prawdziwym skarbem!”– powiedział dumny właściciel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej