RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Paryż. Policjanci zastrzelili dwie osoby blisko miejsca, gdzie świętował Macron

Niespokojna noc w Paryżu (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)
Niespokojna noc w Paryżu (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

W Paryżu policjanci otworzyli ogień do samochodu, który nie zatrzymał się na punkcie kontroli drogowej i pędził w ich kierunku. Dwie osoby zginęły – poinformowała agencja AFP, która zaznacza, że sytuacja miała miejsce kilka godzin po tym, jak Emmanuel Macron wygrał wybory prezydenckie.

Francja: Zamieszki po wyborze Emmanuela Macrona

W Paryżu, Lyonie, Nantes oraz Rennes lewicowi aktywiści protestują w niedzielę w nocy przeciwko wynikom II tury wyborów prezydenckich we Francji....

zobacz więcej

Samochód jechał przez paryski most Pont Neuf i nie zatrzymał się na policyjnym punkcie kontrolnym. Według źródeł AFP kierowca pędził w kierunku funkcjonariuszy, a ci otworzyli ogień.

Na miejscu zginęło dwóch pasażerów samochodu, a jeden został ranny. Na miejscu pojawiły się znaczne siły policyjne. Policjanci nie odnieśli obrażeń.

AFP zaznacza, że niecałe dwa kilometry dalej, prezydent Francji Emmanuel Macron wraz z tłumem zwolenników świętował swoje zwycięstwo nad Marine Le Pen.

Według wstępnych oficjalnych danych Macron wygrał wybory, uzyskując 58,55 procent głosów. Jego prawicowa kontrkandydatka Marine Le Pen otrzymała 41,45 procent głosów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej