RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niedziela Miłosierdzia Bożego w Kamerunie [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Mieszkańcy kameruńskiego miasta Figuil podczas oktawy wielkanocnej uczestniczyli w poświęceniu studni w jednej z dzielnic i w poświęceniu kamienia węgielnego pod dużą kaplicę – poinformował portal tvp.info polski misjonarz, o. Alojzy Chrószcz. Zakonnik przesłał nam też zdjęcia z uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego w lokalnych wioskach w Regionie Północnym w Kamerunie.

Polski misjonarz pośród mieszkańców kameruńskiej wioski [GALERIA]

O. Alojzy Chrószcz, polski misjonarz pracujący w Kamerunie odwiedził we wtorek mieszkańców wioski położonej 10 km od miasta Figuil w Kamerunie. Po...

zobacz więcej

Kameruńczycy świętowali oktawę Wielkanocy – od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Jak przekazał o. Chrószcz, w wioskach w okolicy miasta Figuil odbyły się w msze święte z udziałem neofitów, tj. osób, które niedawno przyjęły wiarę katolicką.

Oblaci poinformowali na stronie internetowej, że podczas ostatniego Triduum Paschalnego w oblackiej misji w Figuil chrzest święty przyjęło 238 katechumenów, z czego „w centralnej misji 163. osoby i w stacjach w buszu kolejne 75” osób. Jak wskazano, „przygotowanie do sakramentu chrztu obejmuje tutaj trzyletni katechumenat. Rozpoczyna się on przyjęciem kandydata, podczas którego otrzymuje chrześcijańskie imię oraz medalik Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny”. Podczas przygotowań „kandydaci zgłębiają Pismo Święte, liturgię Kościoła i życie chrześcijańskie”. Po czym mogą już przyjąć sakrament chrztu.

Zobacz także: Polski misjonarz pomaga Kameruńczykom


teraz odtwarzane
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Kamerunie

W Święto Miłosierdzia, ustanowione w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II, po każdej eucharystii wierni uczestniczyli w uroczystych procesjach z obrazem Jezusa Miłosiernego. Jak dodał polski zakonnik, mieszkańcy przygotowywali konfitury z mango.

teraz odtwarzane
Przygotowanie konfitury w Kamerunie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej