RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ile osób Rosjanie zamordowali w Buczy? Mer miasta podał dane

W Buczy Rosjanie zamordowali co najmniej 412 osób (fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)
W Buczy Rosjanie zamordowali co najmniej 412 osób (fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)

Mer Buczy pod Kijowem Anatolij Fedoruk poinformował w sobotę, że znaleziono tam dotąd 412 ciał osób zabitych i zmarłych podczas okupacji miasta przez wojska rosyjskie. – Oznacza to, że co trzeci zabity w obwodzie kijowskim jest z Buczy – dodał mer.

Makabryczne odkrycie w Buczy. Rosjanie zgwałcili i zabili nastolatkę

Tragicznego odkrycia dokonano w podkijowskiej Buczy, wyzwolonej spod okupacji rosyjskiej. Jak poinformowała ukraińska deputowana Lesia Wasylenko,...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie – RAPORT

„Liczba jaką dziś mamy to 412 (ofiar). Jednak na pewno zostanie ona uściślona przez ekspertów śledczych, którzy pracują bez dnia wolnego” – napisał Fedoruk na Facebooku.

Mer podkreślił, że w masowym grobie koło cerkwi św. Andrzeja Apostoła znaleziono 117 ciał, w tym 30 kobiet i dwoje dzieci. Napisał także o zmarłych pacjentach szpitala, których nie można było pochować, gdy w mieście byli Rosjanie. Wojskowi nie wpuszczali pracowników zakładów pogrzebowych na teren szpitala.

Poprzednio o liczbie ofiar okupacji Buczy mer informował 12 kwietnia. Przekazał wówczas, że znaleziono 403 osoby. W mieście nadal trwa ekshumacja ciał zabitych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej