RAPORT

Pogarda

Rosjanie wywożą ciała spod ruin teatru w Mariupolu

Wojska rosyjskie wywożą z miasta ciała wydobyte spod gruzów (fot. arch.PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)
Wojska rosyjskie wywożą z miasta ciała wydobyte spod gruzów (fot. arch.PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)

Najnowsze

Popularne

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował w sobotę na serwisie Telegram, że wojska rosyjskie wywożą z miasta ciała wydobyte spod gruzów zbombardowanego teatru dramatycznego.

Dzieci ukrywają się w piwnicach zakładów Azowstal. Nowe nagranie pułku Azow [WIDEO]

Ukraiński pułk Azow opublikował w sobotę nagranie wideo pokazujące podziemia zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu – niezdobytej dotąd...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Doradca mera przekazał, że trwa usuwanie gruzów zbombardowanego w marcu teatru. Podczas tych prac „okupanci pakują znalezione ciała zabitych do plastikowych worków” – napisał.

Dodał następnie: „przewożą je traktorami i ciężarówkami do obiektu, gdzie są przechowywane, w strefie przemysłowej w rejonie Trasy Nikolskiej. Stamtąd, gdy obiekt się zapełni, wywożą je do wsi Manhusz, gdzie zrzucają je do 300–metrowego okopu”.

Wcześniej w tym tygodniu władze lokalne poinformowały o zbiorowym grobie w Manhuszu. Mer Mariupola Wadym Bojczenko ocenił, że mogą tam spoczywać zwłoki 3–9 tysięcy osób. Media opublikowały zdjęcia satelitarne firmy Maxar Technologies, na których widać około 300–metrowy rów.

Teatr w Mariupolu znalazł się pod ostrzałem 16 marca. Szacuje się, że w ataku zginęło około 300 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej