RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier Morawiecki: Podstawowe pytanie to „komu warto zaufać w trudnym czasie gospodarczym?

Najnowsze

Popularne

Robimy wszystko, aby przerwać w Polsce łańcuch inflacyjny – powiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek gospodarstwie rolnym w Załężu Dużym w województwie mazowieckim. Jak dodał, rząd realizuje program usprawnienia polskiego rolnictwa.

Biden o winnych rosnącej inflacji. „Niech to będzie zupełnie jasne”

„Niech to będzie zupełnie jasne: przyczyny wysokich cen to COVID i Władimir Putin” – napisał na Twitterze prezydent USA, Joe Biden. Jak ocenił, 70...

zobacz więcej

Jak mówił Morawiecki, rząd konsekwentnie realizuje wielki program, który ma „usprawnić polskie rolnictwo, pomóc rolnikom, zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe i doprowadzić do skutecznej walki z inflacją”.

Przypomniał, że z polskiego budżetu będą dopłaty do nawozów z powodu rekordowych ich cen. Morawiecki zaznaczył, że ten i inne programy dla rolnictwa, jak np. program retencji wody będą prowadzone konsekwentnie i niezależnie od tempa pozyskiwania środków unijnych.

– Jeśli będzie taka konieczność, będziemy je realizować z budżetu państwa – oświadczył premier.

Niedawno Komisja Europejska zatwierdziła polski program przeznaczony na wsparcie polskiego rolnictwa w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę o wartości 3,9 mld zł. Oznacza to zgodę na dopłaty do nawozów. Dopłaty sięgać będą 250 i 500 zł do hektara.

Ile firm w Polsce otrzymało wsparcie z powodu COVID-19? EBI: Powyżej średniej UE

61 proc. firm w Polsce otrzymało jakąś formę wsparcia finansowego w odpowiedzi na Covid-19; to nieco więcej niż średnia UE, która wyniosła 56 proc....

zobacz więcej

Konsekwencja, sprawczość, odpowiedzialność, solidarność – w tych słowach można zawrzeć cały nasz program – w szczególności program gospodarczy dla rolników – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Jak mówił premier, dla niego „jest sprawą absolutnie fundamentalną, żebyśmy mogli odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: komu warto zaufać w trudnym czasie gospodarczym”.

– Tym, którzy w poprzednich kryzysach nie robili nic, praktycznie nic, żadnych tarcz? Żadnej tarczy antykryzysowej, antyinflacyjnej, kiedy wcześniej też była inflacja? Czy rządowi Prawa i Sprawiedliwości, który zawsze stara się zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby złagodzić przebieg kryzysu, żeby wzmocnić wzrost gospodarczy w taki sposób, aby służył wszystkim Polakom? – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej