RAPORT

Wojna na Ukrainie

Narada w BBN. Chodzi o pomoc dla Ukrainy – w tym o uzbrojenie

Rzecznik rządu Piotr Müller: Zakres pomocy dla Ukrainy jest bardzo szeroki (fot. PAP/Albert Zawada)
Rzecznik rządu Piotr Müller: Zakres pomocy dla Ukrainy jest bardzo szeroki (fot. PAP/Albert Zawada)

O pomocy dla Ukrainy, także jeśli chodzi o uzbrojenie, rozmawiano podczas narady w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, szefów resortów, służb oraz dowódców wojskowych.

Szef MON Ukrainy wylicza, czego jego kraj potrzebuje do wygrania drugiej fazy wojny

Ukraina zwyciężyła w pierwszej fazie wojny z Rosją, ale kolejna faza będzie rywalizacją na zasoby – ocenił w piątek minister obrony Ukrainy Ołeksij...

zobacz więcej

Po spotkaniu rzecznik rządu Piotr Müller powiedział dziennikarzom, że nie może ujawnić szczegółów dotyczących przekazywanego Ukrainie sprzętu wojskowego. – Mogę państwa zapewnić, że zakres tej pomocy jest bardzo szeroki – podkreślał Müller:

– Być może w najbliższym czasie będziemy bardziej szczegółowo informować o zakresie chociażby kwotowym. Na ten moment decyzja jest taka, że nie informujemy o szczegółach, natomiast to, co państwo zapewne widzieliście, czyli gdy był prezydent Andrzej Duda w Kijowie, pan prezydent Zełeński wyraźnie mówił, że są państwa, które są przyjaciółmi Ukrainy, które pomagają faktycznie jak przyjaciele i Polska do tego kręgu bez wątpienia należy – mówił rzecznik rządu.

W ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda odbył międzynarodowe konsultacje. Wczoraj wraz z przywódcami głównych państw NATO wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. W ubiegłą środę rozmawiał w Kijowie z przywódcami krajów bałtyckich i prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Regularne narady najważniejszych osób w państwie na temat Ukrainy odbywają się od początku roku, spotkania były zwoływane jeszcze przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji.

W minionym tygodniu Ukrainę odwiedzili zarówno prezydent, jak i premier.

Przeczytaj także: We wtorek Mateusz Morawiecki był we Lwowie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej