RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wiceszef PO zabrał głos ws. immunitetu Grodzkiego. Co dalej z marszałkiem?

Tomasz Siemoniak i Tomasz Grodzki (fot. PAP/Paweł Supernak)
Tomasz Siemoniak i Tomasz Grodzki (fot. PAP/Paweł Supernak)

Od miesięcy Senat robi wszystko, by Tomasz Grodzki uniknął konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości. W wywiadzie dla RMF FM Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej) został więc zapytany, czy sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. – Senat pewnie w swoim czasie się tym zajmie – stwierdził.

Nie chcą sankcji dla Rosji. Potężny sojusz w Niemczech

Niemieccy pracodawcy i związki zawodowe wspólnie sprzeciwili się nakładaniu unijnych sankcji na gaz z Rosji. Ich zdaniem, należy szukać innych...

zobacz więcej

Pierwszy wniosek o głosowanie nad immunitetem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła już 22 marca 2021.

Senat uznał, że wniosek prokuratury nie jest zadowalający. Miał do tego prawo – ocenił we wtorek Tomasz Siemoniak.

Zobacz także:   Immunitet Tomasza Grodzkiego. Ta liczba szokuje

– Senat pewnie w swoim czasie się tym zajmie, w międzyczasie Senat głosował wniosek o odwołanie marszałka Tomasza Grodzkiego – podkreślił polityk PO.

Prowadzący rozmowę zaznaczył wówczas, że wniosek był w końcu głosowany tylko dlatego, że Platformę zmusili do tego swoimi interwencjami politycy PiS.

Hiszpański rząd szpiegował Pegasusem. Czy Unia zareaguje?

Kanadyjski Citizen Lab twierdzi, że przynajmniej 65 katalońskich opozycjonistów było szpiegowanych Pegasusem i Candiru. Ich zdaniem, wiele wskazuje...

zobacz więcej

Dodał, że opozycja pokazała tym samym, iż nie przeszkadzają jej żadne zarzuty, bo będzie broniła Grodzkiego według doktryny Neumanna („Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***, jak niepodległości”).

Dziennikarz stwierdził także, że jeśli Tomasz Grodzki jest niewinny, to nie powinien zasłaniać się immunitetem, ponieważ sąd na pewno go uniewinni.

Tomasz Siemoniak ocenił z kolei, że prokuratura jest polityczna, dlatego to nie sąd, ale Senat powinien decydować ws. immunitetu Tomasza Grodzkiego.

Zobacz także:   Immunitet Grodzkiego. Senat już od roku blokuje głosowanie

Przypomnijmy, że pod koniec marca minął rok, od kiedy Senat zaczął blokować głosowanie w sprawie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień poprzez pozostawienie bez biegu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu. Zdaniem prokuratury w ten sposób działano na szkodę interesu publicznego.

Wstępny wniosek prokuratury dotyczył „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej