RAPORT

Pogarda

„Skończyłem z gadaniem!” Amerykański ekspert ujawnił, co robi na Ukrainie

Nieuprawniony atak Rosji na Ukrainę. Ochotnicy z całego świata wstępują do Legionu Międzynarodowego (fot. EPA/SERGEI ILNITSKY, PAP/EPA)
Nieuprawniony atak Rosji na Ukrainę. Ochotnicy z całego świata wstępują do Legionu Międzynarodowego (fot. EPA/SERGEI ILNITSKY, PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Malcolm Nance to znany amerykański analityk do spraw terroryzmu i wywiadu. Wojskowy często współpracuje ze stacją MSNBC, a podczas poniedziałkowego wywiadu ogłosił nagle, że dołączył do Międzynarodowego Legionu walczącego z rosyjską agresją na Ukrainę.

Rosyjscy najeźdźcy przejęli polski pocisk. Nagranie hitem sieci

Rosyjski dziennikarz propagandowej telewizji pokazał widzom przechwyconą na Ukrainie broń. Stwierdził, że jest to amerykański sprzęt, który posiada...

zobacz więcej

W Legionie Międzynarodowym służy już ponad 20 tysięcy ochotników z kilkudziesięciu krajów świata.

Dołączył do nich także Malcolm Nance, który jest dyrektorem think tanku The Terror Asymmetrics Project.

Zobacz także:  Skandal w Niemczech. Partia Scholza atakuje ambasadora Ukrainy. „Podłość i obłuda”

Zapytany, dlaczego zdecydował się dołączyć do oporu przed rosyjską agresją, stwierdził: „Spędziłem tu sporo czasu w okresie przedwojennym, a kiedy nastąpiła inwazja, miałem przyjaciół, którzy byli w Doniecku, byli w armii ukraińskiej, którzy pisali do nas i mówili: Nie przeżyjemy dzisiejszej nocy. Zostaliśmy trafieni 500 razy”.

Morawiecki jedzie do Lwowa. Otworzy miasteczko dla uchodźców

Premier Mateusz Morawiecki otworzy we Lwowie pierwsze miasteczko kontenerowe dla ukraińskich uchodźców wewnętrznych – poinformował szef KPRM Michał...

zobacz więcej

„Skończyłem z gadaniem!” – powiedział w wywiadzie przyznając, że nie mógł patrzeć na to, co się dzieje. „Nadszedł czas, aby podjąć działania” – dodał.

Jak zdradził, w Międzynarodowym Legionie działa już od około miesiąca. Przyleciał do Kijowa, aby pomóc w zatrzymaniu „wojny eksterminacyjnej”.

„To jest wojna egzystencjalna, a Rosja przyniosła ją tym ludziom i masowo morduje cywilów. I są tu ludzie tacy jak ja, którzy zamierzają coś z tym zrobić” – zaznaczył.

Były oficer marynarki wojennej USA jest także autorem kilku książek, w tym „Pokonanie ISIS: kim są, jak walczą, w co wierzą”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej