RAPORT

Pogarda

Prezydent Ukrainy domaga się sankcji na cały system bankowy i finansowy Rosji [WIDEO]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował, w opublikowanym w niedzielę późnym wieczorem na Facebooku nagraniu wideo, do wprowadzenia pełnych sankcji na cały system bankowy i finansowy Rosji w odpowiedzi na zbrodnicze działania wojsk rosyjskich w obwodach chersońskim i zaporoskim.

Media: Rosyjski wywiad próbował zwerbować czeskich dyplomatów

Czeskie media informują o próbie werbunku dwojga dyplomatów przez rosyjskie służby wywiadowcze. Do współpracy ostatecznie nie doszło, a jednego z...

zobacz więcej

„Demokratyczny świat musi odpowiedzieć na działania agresorów w obwodach chersońskim i zaporoskim. Tworzone tam są ośrodki tortur, członkowie lokalnych władz i wszyscy uważani za ważnych dla lokalnych społeczności są uprowadzani, kradzione są pieniądze na emerytury, blokowana i rozkradana jest pomoc humanitarna a ludzie głodują” – powiedział Zełenski.

Jak podkreślił agresorzy usiłują przekształcić te obwody na wzór tzw. „republik ludowych” donieckiej i ługańskiej, przekształcić je w strefę rublową i podporządkować je rosyjskiej machinie administracyjnej.

„Wszystko to wymaga aby kraje zachodnie przygotowały o wiele szybciej nowe, potężne sankcje” – podkreślił Zełenski. Wskazał, że odpowiedź powinna polegać na wprowadzeniu sankcji na cały system bankowy i finansowy Rosji ponieważ jest on częścią machiny okupacyjnej.

Zełenski podziękował wszystkim, którzy pomagają Ukrainie w walce z rosyjską agresją, ale zwrócił uwagę, że „los tej walki zależy także od tych, którzy mają broń i amunicję, której potrzebujemy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej