RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pekariowiec przeparkował auto. Włamał się zwabiony chrupkami

Prekariowiec wskoczył do samochodu, by ukraść chrupki (fot. TT/Yavapai Co Sheriff's Office)
Prekariowiec wskoczył do samochodu, by ukraść chrupki (fot. TT/Yavapai Co Sheriff's Office)

Ogromnie zdumiony musiał być mieszkaniec Cornville w Arizonie, gdy rano spostrzegł, że jego samochód, zaparkowany wieczorem na podjeździe pod domem, stoi po drugiej stronie ulicy. Jeszcze bardziej zdziwił się jednak, gdy odkrył, że auto przeparkowało siedzące w nim dzikie zwierzę.

Wydry plamoszyjne. Na co mogą polować? [WIDEO]

Zoo w Oregonie opublikowało nagranie, na którym widać parę wydr plamoszyjnych „polującą” na marchewki na terenie swojego wybiegu. Ssaki te są...

zobacz więcej

Właściciel auta uznał, że sprawa jest poważna, dlatego natychmiast wezwał na pomoc policję. Błyskawiczne śledztwo wykazało, że kierowca nie zamknął bagażnika, w którym leżała napoczęta paczka chrupek. I właśnie na te chrupki skusił się pekariowiec obrożny – przypominające dzika zwierzę zamieszkujące pustynne obszary Ameryki.

Z policyjnej rekonstrukcji zdarzeń, którą relacjonuje Associated Press, wynika, że gdy prekariowiec wskoczył do samochodu, by ukraść chrupki, klapa bagażnika się zatrzasnęła. Uwięzione zwierzę, szamocząc się we wnętrzu samochodu, wrzuciło luz, przez co pojazd stoczył się z podjazdu, przejechał przez ulicę i zatrzymał po drugiej stronie. W takim stanie, z przerażonym pekariowcem wewnątrz, znalazł go rano właściciel.

Policjanci szybko ustalili, że samochód na szczęście w nic nie uderzył, zwierzęciu też nie stała się krzywda. Gdy przybyli na pomoc policjanci otworzyli klapę bagażnika, pekariowiec po prostu uciekł. Ucierpiało za to auto. Jak napisano w raporcie ze zdarzenia, zwierzę, próbując się wydostać, oderwało część deski rozdzielczej i zniszczyło okładzinę drzwi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej