RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Atak w Rosji. Pierwszy taki wypad białoruskich partyzantów

Kolejowa wojna trwa (fot yt/ Буслы Ляцяць)
Kolejowa wojna trwa (fot yt/ Буслы Ляцяць)

Białoruscy „kolejowi” partyzanci przeprowadzili pierwsze udane akcje dywersyjne na terytorium Rosji, w obwodzie briańskim i smoleńskim – podaje Biełsat. Ochotnicy niszcząc infrastrukturę kolejową na Białorusi i w Rosji spowolniają rosyjskie transporty wojskowe kierujące się na Ukrainę.

„Kolejowa wojna” na Białorusi. Dywersanci pokrzyżowali plany Kremla

Na Białorusi działa ruch oporu, który od półtora miesiąca toczy z reżimem Aleksandra Łukaszenki „kolejową wojnę”, utrudniając przemieszczanie się...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

O kolejnych udanych operacjach poinformowała w piątek grupa „Bociany Lecą”, należąca do ruchu „Opór”. Było o niej głośno w 2021 roku, kiedy partyzanci zrzucili za pomocą drona ładunki zapalające na koszary w Mińsku.

– Okupanci i ich wspólnicy na terytorium Białorusi już odczuli na sobie, czym jest białoruski ruch oporu. Sługusy dyktatorów muszą dniem i nocą siedzieć na warcie wzdłuż linii kolejowych, usiłując wykryć grupy partyzantów. Oprawcy naiwnie zakładają, że zabezpieczyli linie kolejowe, by móc transportować koleją sprzęt wojskowy putinowskiej ordy na bratnią Ukrainę – podają partyzanci.

Wyjaśniają, że po raz pierwszy przeprowadzone zostały akcje dywersyjne na terytorium Rosji (w obwodzie briańskim i smoleńskim.

– W wyniku udanych akcji zniszczone zostały urządzenia sygnalizacji, centralizacji i blokowania na kilku odcinkach. Zniszczono kilka szaf kontroli ruchu pociągów. Przygotowywane są ataki w innych regionach Rosji – poinformowano.

Z mapy opublikowanej w nagraniu wynika, że zablokowany został między innymi odcinek linii kolejowej Briańsk-Orzeł pomiędzy miejscowościami Biełyje Bieriegi i Babinka w obwodzie briańskim.

Okupant i jego usłużni niewolnicy nie zaznają spokoju. Ani na naszej zmieni, ani we własnym domu – podsumowują partyzanci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej