RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morawiecki: W polskich szpitalach leczymy rannych żołnierzy ukraińskich

Najnowsze

Popularne

Dziś w polskich szpitalach leczymy rannych żołnierzy ukraińskich – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska jest gotowa, by w przypadku nasilenia walk na Ukrainie, przygotować osobne transporty dla Polaków, chcących w szybki sposób przemieścić się z terenów zachodniej Ukrainy do RP.

Straż Graniczna podała, ile osób z Ukrainy wjechało do Polski od 24 lutego

Od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy ponad 2,757 mln osób – poinformowała Straż Graniczna. W czwartek funkcjonariusze SG odprawili 26,8 tys....

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Szef rządu w trakcie konferencji prasowej we Wrocławiu był pytany o możliwość sprowadzania Polaków mieszkających na Ukrainie do kraju, w sytuacji eskalacji inwazji.

Premier Morawiecki zwrócił uwagę, że dla „naszych rodaków uciekających z Ukrainy już dzisiaj przygotowaliśmy bardzo wiele udogodnień, możliwości normalnego funkcjonowania w Polsce”. – Oni są też częścią tej wielkiej fali uchodźców, która do nas trafiła, ponad 2,5 milionów ludzi – zauważył.

Zapewnił, że poprzez polskie konsulaty oraz bezpośrednią działalność rządu i agend rządowych cały czas jest kontakt z Polakami, którzy potrzebują pomocy.

– Jesteśmy gotowi, aby w przypadku nasilenia walk na Ukrainie przygotować osobne transporty dla wszystkich tych, którzy będą chcieli w szybki sposób przemieścić się z terenów zachodniej Ukrainy do Rzeczypospolitej – zadeklarował.

Premier powiedział ponadto, że w polskich szpitalach „już dzisiaj leczymy rannych żołnierzy”. – Tutaj oczywiście są to osoby pochodzenia polskiego, ale są to obywatele Ukrainy najczęściej, ci którzy zostali ranni na którejś z linii frontu. Albo północny front, czyli Charków, Kijów, Sumy, albo front wschodni – Donbas, albo południowy – Mariupol, Chersoń – mówił. – Dziś już w polskich szpitalach leczymy rannych żołnierzy ukraińskich – dodał premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej