RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Walki między Palestyńczykami a izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym

Meczet Al-Aksa położony jest na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym (fot. E.Tawil/AnadoluGetty Images)
Meczet Al-Aksa położony jest na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym (fot. E.Tawil/AnadoluGetty Images)

Najnowsze

Popularne

W starciach izraelskiej policji z Palestyńczykami, do których doszło w piątek rano na terenie meczetu Al-Aksa w Jerozolimie ranne zostały 152 osoby.

Arabscy napastnicy zabili dwóch policjantów w Izraelu

Dwóch izraelskich policjantów zostało zabitych przez arabskich napastników w mieście Hadera na północy Izraela. Wcześniej podawano, że...

zobacz więcej

Społeczność muzułmańska, która zarządza meczetem, przekazała, że policja wtargnęła do świątyni przed świtem, gdy tysiące wiernych zebrało się na poranną modlitwę. Jeden z muzułmańskich strażników miał zostać zraniony w oko gumowym pociskiem.

Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało, że widziano dziesiątki zamaskowanych mężczyzn niosących flagi Palestyny i Hamasu, którzy maszerowali rano do meczetu Al-Aksa, zbierając po drodze kamienie. Policja miała na celu rozproszenie tłumu i usunięcie kamieni, „aby zapobiec dalszej przemocy” – - podało ministerstwo na Twitterze.

Według strony izraelskiej w trakcie starć policjanci nie weszli do wnętrza meczetu.

W Jerozolimie narastają napięcia, a żydowskie obchody Paschy i chrześcijańskie święto Wielkanocy zbiegły się w tym roku w czasie z Ramadanem - muzułmańskim świętym miesiącem. Izraelskie siły bezpieczeństwa znajdują się w stanie wysokiej gotowości - zaznacza Reuters. Meczet Al-Aksa położony jest na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym, świętym miejscu zarówno dla muzułmanów, jak i dla Żydów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej