RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Hakerzy powiązani z Koreą Płn. ukradli 620 mln dolarów w kryptowalutach

Grupa powiązana jest z Koreą Płn. (fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Grupa powiązana jest z Koreą Płn. (fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Grupa hakerów powiązanych z Koreą Północną jest odpowiedzialna za włamanie pod koniec marca do gry wideo Axie Infinity i kradzież kryptowalut o łącznej wartości około 620 mln dolarów. Poinformowały o tym w czwartek władze USA.

„Jesteśmy w środku”. Hakerzy włamali się do monitoringu Kremla [WIDEO]

To, co dzieje się na Kremlu, jest ściśle strzeżoną tajemnicą. A przynajmniej było. Hakerzy z grupy Anonymous włamali się bowiem do monitoringu...

zobacz więcej

„Dzięki dochodzeniu byliśmy w stanie potwierdzić, że podmioty internetowe powiązane z Koreą Północną (KRLD) Lazarus Group i APT38, były odpowiedzialne za kradzież 620 milionów dolarów zgłoszoną 29 marca” – stwierdziło FBI.

Według dziennika „Washington Post” hakerzy, znani jako Lazarus Group, byli również odpowiedzialni za włamanie do Sony Pictures w 2014 r. Korea Północna zaprzecza oskarżeniom.

FBI zapewnia, że we współpracy z Departamentem Skarbu i innymi partnerami, będzie wciąż ujawniać i zwalczać wykorzystywanie przez KRLD nielegalnych działań – w tym cyberprzestępczości i kradzieży kryptowalut – w celu generowania dochodów dla reżimu.

Zobacz także: Siostra Kim Dzong Una grozi Korei Południowej atakiem nuklearnym

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej