RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wielka Brytania: Bliscy współpracownicy Abramowicza objęci sankcjami

Roman Abramowicz i jego współpracownicy mają coraz wiecej kłopotów przez sankcje (fot. Gennadi Avramenko/Epsilon/Getty Images)
Roman Abramowicz i jego współpracownicy mają coraz wiecej kłopotów przez sankcje (fot. Gennadi Avramenko/Epsilon/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wielka Brytania objęła w czwartek sankcjami dwóch kolejnych rosyjskich oligarchów, Eugene'a Tenenbauma i Dawida Dawidowicza, którzy są bliskimi współpracownikami innego oligarchy, Romana Abramowicza – poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych.

Trafiony, zatopiony. Rosjanie potwierdzają, że „Moskwa” poszła na dno

Krążownik Moskwa zatonął podczas holowania w czasie burzy – przekazała agencja RIA Novosti, powołując się na rosyjski resort obrony. Okręt...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

Jak podało w komunikacie MSZ, wartość aktywów, z którymi wiązani są obaj oligarchowie, to 10 mld funtów , a czwartkowa decyzja oznacza, że liczba oligarchów i członków ich rodzin, na których nałożono sankcje po rosyjskiej napaści na Ukrainę, wzrosła do 106.

Tenenbaum sam określa się jako jeden z najbliższych biznesowych partnerów Abramowicza, jest m.in. jednym z dyrektorów klubu piłkarskiego Chelsea Londyn, który Abramowicz obecnie sprzedaje, a w dniu rosyjskiej napaści na Ukrainę przejął kontrolę nad wiązaną z nim firmą inwestycyjną Evrington Investments Limited. W marcu tę samą firmę przejął z kolei Dawidowicz, który opisywany jest jako pozostająca w cieniu prawa ręka Abramowicza.

Obaj mają zamrożone aktywa, a każdy samolot lub statek, który posiadają, czarterują, kontrolują bądź obsługują zostanie na terenie Wielkiej Brytanii zatrzymany. Ponadto na Dawidowicza nałożono zakaz wjazdu do tego kraju. Sam Abramowicz został objęty sankcjami przez Wielką Brytanię w marcu.

Zobacz także: Czy Rosja użyje broni jądrowej? „Nie możemy lekceważyć ryzyka”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej