RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Były szef Pentagonu o Smoleńsku: Polska delegacja została zamordowana przez Putina

Christopher Miller (fot. PAP/EPA/JOSHUA ROBERTS / POOL)
Christopher Miller (fot. PAP/EPA/JOSHUA ROBERTS / POOL)

Najnowsze

Popularne

Polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim została brutalnie zamordowana przez Władimira Putina – powiedział o katastrofie w Smoleńsku były sekretarz obrony USA Christopher Miller.

Podkomisja prezentuje raport w sprawie katastrofy smoleńskiej [WIDEO]

Katastrofa z 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku pod Smoleńskiem była wynikiem aktu bezprawnej ingerencji; komisja potwierdza unieważnienie raportu...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Christopher Miller pełnił obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych w latach 2020-2021. W przeszłości był dyrektorem Narodowego Biura Antyterroryzmu. Brał udział w operacjach militarnych w m.in. Iraku i Afganistanie.

W rozmowie z Radiem Wnet emerytowany wojskowy mówił, że brał udział w obchodach związanych z 12. rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem. Były szef Pentagonu wprost stwierdził, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu przeprowadzonego na zlecenie Kremla.

– Miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz członków towarzyszącej mu delegacji, którzy zostali brutalnie zamordowani przez Putina 12 lat temu – stwierdził.

– Wiemy, co robi Putin. (…) jesteśmy tutaj, by upewnić się, że Zachód o tym nie zapomni, będzie pamiętał o lekcjach z historii, która się powtarza. Nie możemy pozwolić, by Putin, jego totalitarny reżim, wciąż zabijał – zaznaczył Miller.

Zwracał przy tym uwagę, że „jeżeli teraz nie przeciwstawimy się Putinowi, będziemy musieli zrobić to większym kosztem później”. Podkreślał, że Polska prowadzi najaktywniejszą akcję pomocy dla Ukrainy i mówił, że Ukraina potrzebuje przede wszystkim dostaw broni i sprzętu wojskowego.

– Chcemy, by Zachód usłyszał, że Ukraińcy potrzebują większych dostaw broni – mówił. Zdaniem byłego szefa Pentagonu Zachód nie powinien wykluczać interwencji zbrojnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej