RAPORT

Wojna na Ukrainie

Magiczne podróbki nie trafią do Polski

Podróbki zostały zniszczone bez użycia magii (fot. zoll.de)
Podróbki zostały zniszczone bez użycia magii (fot. zoll.de)

Celnicy z Hamburga przechwycili, a potem zniszczyli 1170 podrobionych ubrań nawiązujących do serii „Harry Potter”. Akcesoria ucznia Hogwartu, takie jak m.in. szaty i kapelusze czy szaliki, przypłynęły do Europy z Chin, a miały trafić do Polski.

Lewe papierosy. Miliony podrobionych opakowań miały trafić do Polski z Chin przez Niemcy

Celnicy z Hamburga zniszczyli 3,85 mln podrobionych opakowań markowych papierosów. Niemieckie służby odkryły je w listopadzie ub.r. w jednym z...

zobacz więcej

Nie mającą zbyt wiele wspólnego z magią kontrabandę odkryto przed dwoma miesiącami na terenie portu w Hamburgu, ale ze względu na próby ustalania odbiorcy nie ujawniano tej informacji. W kontenerze, który przypłynął z Chin, odkryto 28 pudeł wypakowanych kostiumami z „Harry’ego Pottera”.

W sumie znajdowało się w nich 1170 akcesoriów dla uczniów Hogwartu takich jak: szkolne szaty, kapelusze adeptów magii, szaliki, a także okulary w typie tych używanych przez bohatera sagi. Fakt, że nie zgłoszono tych towarów, pozwalał przyjąć, że nie są one oryginalne. Co potwierdziły oględziny ekspertów.

Kostiumy miały trafić do Polski. Jednak na wniosek posiadacza praw do tych produktów, zostały one zutylizowane przed kilkoma dniami. – Towar został zniszczony bez większego hokus-pokus – powiedziała Kristina Severon, rzeczniczka prasowa Urzędu Celnego w Hamburgu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej