RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poseł Lewicy: 10 lat temu było inne nastawienie do Rosji, Putin prowadził inną politykę

Najnowsze

Popularne

Na pewno 10 lat temu było inne nastawienie do Rosji. Władimir Putin prowadził inną politykę – powiedział w programie „Strefa Starcia” w TVP Info poseł Lewicy Maciej Gdula pytany, czy Ewa Kopacz słusznie zrobiła, odrzucając propozycję międzynarodowej pomocy ws. zbadania katastrofy pod Smoleńskiem.

Waszczykowski: Polska ma prawo zwracać się o zbadanie przyczyn katastrofy smoleńskiej

Europoseł PiS Witold Waszczykowski powiedział, że Polska ma prawo zwracać się do instytucji międzynarodowych o zbadanie przyczyn katastrofy...

zobacz więcej

W „Strefie Starcia” Gdula odpowiadał na pytanie, które padło z widowni. – Mam nadzieję, że odpowiedź będzie szczera, a nie pełna kłamstwa, jakim pan właśnie rzuca. Czy będzie pan nadal bronić premier Ewy Kopacz i jej zdjęcia z filiżanką przy ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej, czy nadal będzie pan bronić tego, co robi opozycja próbując zamieść pod dywan prawdę o katastrofie smoleńskiej? – pytała kobieta.

Zobacz też: Kim jest „wytatuowany mężczyzna”, który pozował do zdjęcia z Ewą Kopacz?

– Dzisiaj chyba nie broniłem Ewy Kopacz, jeśli chodzi o filiżankę, nie przypominam sobie, żebym jakoś ostro jej bronił. Natomiast na pewno nie będę tolerował wykorzystywania katastrofy smoleńskiej w tak cyniczny sposób, w jaki robi to PiS. To budzi mój sprzeciw także ze względu na doświadczenie osób, które były na pokładzie samolotu, a nie były związane z PiS – mówił Gdula.

– Takie osoby były z lewicy, my je wspominamy każdego roku i bardzo ciepło o nich myślimy i o tych, którzy zostali, o rodzinach tych osób. I ze względu na ich wrażliwość i ciężkie doświadczenia my jesteśmy za tym, żeby tej rany nie otwierać i nie wykorzystywać politycznie – kontynuował Gdula.

Prowadzący program dziennikarz zapytał Gdulę, czy jego zdaniem przedstawicielka polskiego rządu Ewa Kopacz, kiedy była w Moskwie odrzuciła propozycję międzynarodowej pomocy, zrobiła słusznie czy niesłusznie?

– Z dzisiejszej perspektywy wszystkie decyzje są widziane przez pryzmat wojny na Ukrainie i ciężko jest ich bronić. Na pewno 10 lat temu było inne nastawienie do Rosji i Putin prowadził inną politykę – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej