RAPORT

Pogarda

Poseł PSL: W Smoleńsku Putin i Szojgu nawijali Tuskowi makaron na uszy

Najnowsze

Popularne

– Dziś ta dyskusja wyglądała by inaczej, gdybyśmy już znali ostatecznie ten raport i być może rozwiali te wątpliwości, które dzisiaj mamy – stwierdził w programie „Strefa starcia” poseł PSL Jarosław Rzepa, odnosząc się do burzliwej dyskusji o śledztwie ws. katastrofy w Smoleńsku. Poseł ludowców skomentował też nagranie, w którym Władimir Putin i Siergiej Szojgu w Smoleńsku przedstawiali Donaldowi Tuskowi ich wersję przebiegu katastrofy.

Niemcy: Merkel wiedziała, że człowiek stojący za aferą Wirecard ukrywa się w Moskwie

Od 2020 r. monachijska policja i prokuratura szukają Jana Marsalka, byłego członka zarządu banku Wirecard, który podejrzewany jest o...

zobacz więcej

W trakcie programu goście obejrzeli kilkuminutowe nagranie ze Smoleńska z pierwszych godzin po katastrofie polskiego tupolewa. Widać na nim jak rosyjscy politycy - ówczesny premier Rosji Władimir Putin razem z ówczesnym ministrem ds. spraw nadzwyczajnych Rosji Siergiejem Szojgu przekazują szefowi polskiego rządu, Donaldowi Tuskowi swoją wersję zdarzeń, która później trafiła do polskiego i rosyjskiego raportu. Rozmowie panów przysłuchiwał się również wicepremier Waldemar Pawlak (PSL).


 

Jarosław Rzepa spytany, jak odebrał nagranie – z uśmiechem starał się tłumaczyć byłych premierów. – Dzisiaj patrząc z punktu widzenia tego, co się dzieje w Ukrainie, powiedziałbym, że po prostu nawijają makaron polskiemu premierowi na uszy – stwierdził poseł ludowców.

– Ale to dzisiejsza perspektywa patrzenia i naprawdę chciałbym dzisiaj zobaczyć ten raport – tłumaczył Rzepa. – Chciałbym zobaczyć tamte fakty i dowody; jeżeli będą wiarygodne, chciałbym, żeby wreszcie się to skończyło, byśmy spór wokół tej sprawy w Polsce zakończyli – dodał poseł z okręgu szczecińskiego.

Zobacz także: „Opinia publiczna od początku była nastawiana według schematu: na Rosję nie może paść cień podejrzenia”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej