RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier Kanady zapowiedział loty czarterowe dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Justin Trudeau (fot. Thierry Monasse/Getty Images)
Justin Trudeau (fot. Thierry Monasse/Getty Images)

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział w sobotę dalszą pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy, w tym 100 mln dolarów kanadyjskich przekazanych organizacjom humanitarnym. Zapowiedział również loty czarterowe dla uchodźców wojennych z Ukrainy otrzymujących kanadyjskie wizy.

Kobieta z Czernihowa: Na moich oczach zabili męża i córkę

Rodzina Wiktorii Kowalenko próbowała wyjechać z Czernihowa, ale po drodze ich samochód dostał się pod rosyjski ostrzał. Jej mąż i 12-letnia córka...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

„100 mln CAD to pomoc dla organizacji charytatywnych m.in. na opiekę zdrowotną nad poszkodowanymi w działaniach wojennych oraz opłaty za zakwaterowanie, żywność i wodę” – poinformowano w sobotę w rządowym komunikacie.

Dla Ukraińców, którzy otrzymują wizy kanadyjskie w ramach działających od marca przyspieszonych procedur, zostaną udostępnione loty czarterowe do Kanady, krótkoterminowe zapomogi po przylocie i zakwaterowanie w hotelach do dwóch tygodni. Dotychczas kanadyjskie wizy otrzymało ponad 30 tys. osób. W ogłoszonym w minionym tygodniu budżecie rząd zadeklarował 1,2 mld dolarów na pomoc Ukrainie.

Trudeau w sobotę uczestniczył wirtualnie w zorganizowanym w Warszawie przez Global Citizen wydarzeniu „Stand Up For Ukraine”, które w odpowiedzi na apel prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zebrało ponad 12,4 mld dolarów w zadeklarowanych wpłatach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej