RAPORT

Pogarda

Masakra na stacji kolejowej w Kramatorsku. Rakiety uderzyły w tłum ludzi [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Liczba ofiar śmiertelnych przeprowadzonego w piątek przez wojska rosyjskie ataku rakietowego na dworzec kolejowy w Kramatorsku, na wschodzie Ukrainy, wzrosła do 50, wśród nich jest pięcioro dzieci - przekazał szef donieckiej administracji obwodowej Pawło Kyryłenko. Poprzednio informował o 39 zabitych. Wiele wskazuje na to, że Rosjanie użyli zakazanych bomb kasetowych.

Zełenski po rosyjskim ataku w Kramatorsku: To zło, które nie ma granic

Jest to zło, które nie ma granic i nigdy się nie zatrzyma, jeśli nie zostanie ukarane – napisał na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski,...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

38 osób zginęło na miejscu, 12 zmarło w szpitalach, do których przewieziono w sumie 98 rannych w ataku - dodał Kyryłenko w opublikowanym na Facebooku komunikacie.

Zaznaczył, że bilans ofiar nie jest kompletny i może jeszcze wzrosnąć.

Na dworcu w Kramatorsku w momencie ataku znajdowało się około 4 tys. osób, w większości ludzie starsi, kobiety i dzieci, które oczekiwały na ewakuację z Donbasu do bezpieczniejszych regionów Ukrainy – informowały władze miasta.

Rakieta Toczka-UKyryłenko podkreślił, że dworzec zaatakowano rakietą Toczka-U, którą siły rosyjskie z premedytacją wystrzeliły w zatłoczony cywilami obiekt.

Wcześniej szef władz obwodowych przekazał, że rosyjska propaganda zaczęła rozpowszechniać fałszywe wiadomości, według których atak miał zostać przeprowadzony przez siły ukraińskie.

Serwis śledczy Conflict Intelligence Team uznał po przeanalizowaniu dostępnych informacji, że rakieta prawdopodobnie nadleciała z południa, południowego zachodu lub zachodu, czyli mogła być wystrzelona z terenów zajmowanych przez siły rosyjskie. Kramatorsk to 150-tysięczne miasto w obwodzie donieckim. Trwa tam ewakuacja mieszkańców w związku z prawdopodobnym natarciem rosyjskich wojsk z północnego zachodu, z okolic Iziumu w obwodzie charkowskim, na Kramatorsk i Słowiańsk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej