RAPORT

Pogarda

Sejm przyjął ustawę sankcyjną. Posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu

Najnowsze

Popularne

Sejm przyjął w czwartek tzw. ustawę sankcyjną, która umożliwi zamrażanie majątków osób i podmiotów wspierających Rosję. Za ustawą głosowało 445 posłów, nikt nie był przeciw. Wstrzymało się od głosu 11 posłów – wszyscy z koła Konfederacji.

Morawiecki: Zbrodnie rosyjskie piszą najczarniejsze rozdziały w historii Europy XXI w.

Zbrodnie rosyjskie na Ukrainie piszą najczarniejsze rozdziały w historii Europy XXI wieku – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz...

zobacz więcej

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zakłada m.in. wprowadzenie embarga na import węgla z Rosji, a także możliwość zamrażania majątków podmiotów i osób wspierających agresję Rosji na Ukrainę.

Ustawa zawiera ponadto zakaz używania i propagowania symboli wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Sejm przyjął m.in. poprawkę zgłoszoną przez klub Koalicji Obywatelskiej, by wykreślić z projektu artykuł obligujący ministra spraw wewnętrznych do publikowania w środkach masowego przekazu listy osób lub podmiotów, wobec których zastosowano przepisy tej ustawy. Minister będzie te informacje przekazywał w internetowym biuletynie informacji publicznej – tłumaczyli konsekwencję przyjęcia tej poprawki posłowie.

Sejm przyjął również poprawkę zgłoszoną przez klub PiS, by rozszerzyć proponowany w projekcie katalog osób mających dostęp do akt w sprawach celno-skarbowych o Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej