RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukraiński dziennikarz znieważył Polskę. Prokuratura zaskarży wyrok sądu

Igor I. (fot. Facebook)
Igor I. (fot. Facebook)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zaskarży wyrok wydany przeciwko Igorovi I. oskarżonemu o popełnienie czynu polegającego na publicznym znieważeniu Rzeczypospolitej Polskiej – dowiedział się portal tvp.info. Prokuratura sprzeciwia się uznaniu, że publiczne znieważenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowi czyn o znikomej społecznej szkodliwości czynu.

„Polsko, ty...”. Ukraiński dziennikarz Igor I. z zarzutami

Ukraiński aktywista i dziennikarz mieszkający w Polsce Igor I. usłyszał dziś zarzut publicznego znieważenia Rzeczpospolitej Polskiej – dowiedział...

zobacz więcej

Ukraiński aktywista i dziennikarz mieszkający w Polsce Igor I. 4 października 2020 roku napisał na facebookowym profilu „Polsko, zaiste, ty ch**u”.

W związku z tym wpisem mężczyzna usłyszał w styczniu zarzut publicznego znieważenia RP.

Zarzut dotyczył tego, że I. „zamieścił na portalu społecznościowym wpis zawierający określenie Rzeczypospolitej Polskiej słowem powszechnie uznanym za obelżywe”. Czyn, który zarzucono mężczyźnie, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.

7 kwietnia 2022 r. zapadł wyrok w sprawie. Sąd Okręgowy w Warszawie podzielił stanowisko prokuratora, co do wypełnienia przez oskarżonego znamion przestępstwa z art. 133 k.k. Odmiennie jednak ocenił stopień społecznej szkodliwości czynu, uznając go za znikomy.

Jak dowiedział się portal tvp.info, Prokuratura Okręgowa w Warszawie zaskarży wyrok, który zapadł.

Prokuratura sprzeciwia się uznaniu, że publiczne znieważenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowi czyn o znikomej społecznej szkodliwości.

Oskarżyciel publiczny ocenia, że oskarżony powinien ponieść adekwatną odpowiedzialność karną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej