RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Jesteśmy w środku”. Hakerzy włamali się do monitoringu Kremla [WIDEO]

Grupa Anonymous zamierza ujawnić „wszystkie tajemnice” prezydenta Rosji (fot. A.Gretskaia/REDA&CO/Universal Images Group via Getty Images)
Grupa Anonymous zamierza ujawnić „wszystkie tajemnice” prezydenta Rosji (fot. A.Gretskaia/REDA&CO/Universal Images Group via Getty Images)

To, co dzieje się na Kremlu, jest ściśle strzeżoną tajemnicą. A przynajmniej było. Hakerzy z grupy Anonymous włamali się bowiem do monitoringu moskiewskiej administracji. Na potwierdzenie opublikowali nagrania, na których – jak deklarują – widać wnętrza Kremla.

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Atak w imieniu Anonymous przeprowadzili hakerzy z grupy The Black Rabbit, którzy twierdzą, że uzyskali dostęp do kamer monitoringu wizyjnego w siedzibie prezydenta Rosji.

Otwarta wojna z Putinem


„Nie spoczniemy, dopóki nie ujawnimy wszystkich waszych tajemnic. Nie powstrzymacie nas. Jesteśmy w środku” – podkreślili na Twitterze. To kolejny atak hakerskiego kolektywu Anonymous na Rosję. W marcu poinformowali, że włamali się do danych rosyjskiego banku centralnego i zagrozili ujawnieniem dziesiątek tysięcy tajnych akt. Według agencji Ukrinform od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę członkowie tej grupy zhakowali ponad 2500 oficjalnych rosyjskich i białoruskich stron internetowych oraz przeprowadzili bezprecedensowe ataki na strony rosyjskiego rządu.

Tak Rosjanie chcą uderzyć w Ukrainę. Anonymous ujawnili przechwycony rozkaz

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej