RAPORT

Wojna na Ukrainie

Druga rozprawa w procesie Stefana W. W sądzie nie ma Magdaleny Adamowicz

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się druga rozprawa. Magdalena Adamowicz nie przyszła (fot. PAP/Radek Pietruszka)
W Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się druga rozprawa. Magdalena Adamowicz nie przyszła (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się druga rozprawa z kilkunastu zaplanowanych w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. został doprowadzony na salę.

Opinia biegłych o zabójcy Pawła Adamowicza. Okaże się, czy Stefan W. był poczytalny

Gdańska prokuratura otrzymała już opinię o poczytalności i stanie zdrowia psychicznego Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza....

zobacz więcej

W czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się druga rozprawa w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Rozprawa przeprowadzana jest w największej sali SO w Gdańsku, do której z pobliskiego aresztu został doprowadzony oskarżony Stefan W.

Jak przekazała Sędzia Sądu Okręgowego Aleksandra Kaczmarek, sąd po ostatniej rozprawie, w trakcie której oskarżony Stefan W. nie wypowiedział żadnego słowa, zlecił badania stanu jego zdrowia, z którego wynika, że może on uczestniczyć w czwartkowej rozprawie. – Badania będą powtarzane przed każdą rozprawą – przekazała sędzia.

Sąd poinformował również, że Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego, ze względu na stan zdrowia nie stawi się w czwartek w sądzie, gdzie miała zeznawać w charakterze świadka.

Zabójstwo prezydenta Gdańska: Akt oskarżenia ws. ochroniarza w sądzie

O składanie fałszywych zeznań i podżeganie innych do zeznawania nieprawdy oskarżyła gdańska prokuratura Dariusza S., pracownika ochrony finału...

zobacz więcej

– Magdalena Adamowicz poinformowała sąd o nieobecności. Przedstawiła dokument podpisany przez lekarza sądowego, z którego wynika, że do 25 kwietnia jest niezdolna do udziału w rozprawach – przekazała sędzia.

Przed sądem w czwartek zeznaje świadek, który był na scenie WOŚP podczas zabójstwa Pawła Adamowicza.

W grudniu ub. roku prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko Stefanowi W., którego oskarżono o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Za to przestępstwo Stefanowi W. grozi nie mniej niż 12 lat, 25 lat lub dożywotnia kara więzienia.

W opinii biegłych, gdy wszedł na scenę WOŚP i zaatakował nożem Pawła Adamowicza miał ograniczoną poczytalność. Może to wpłynąć na wysokość kary więzienia. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej