RAPORT

Pogarda

Nie żyje aktorka z „Rodziny Soprano”

Rae Allen w serialu „Chirurdzy” (fot. M.prasowe)
Rae Allen w serialu „Chirurdzy” (fot. M.prasowe)

Najnowsze

Popularne

6 kwietnia 2022 roku odeszła Rae Allen – amerykańska aktorka, która występowała między innymi w „Rodzinie Soprano” i „Chirurgach”. Zmarła w wieku 95 lat.

Nie żyje aktor znany z ról mafiosów. Zasłynął „Rodziną Soprano”

We wtorek 29 marca, dokładnie w dniu swoich 76. urodzin, zmarł aktor Paul Herman. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola w serialu „Rodzina...

zobacz więcej

Rae Allen urodziła się na Brooklynie w Nowym Jorku w 1926 roku. W 1947 roku ukończyła naukę na American Academy of Dramatic Arts.

Karierę aktorską zaczęła od pracy na deskach teatrów. Za swoje osiągnięcia Allen zdobyła nagrodę Tony Award w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa dzięki udziałowi w sztuce „Miss Reardon Drinks A Little”. Była dwukrotnie nominowana do statuetki, za spektakle „Damn Yankees” i „Traveller Without Luggage”.

Allen występowała w takich produkcjach, jak „Nietykalni”, „Mydło”, „Posterunek przy Hill Street”, „Lou Grant”, „Kroniki Seinfelda”, „Cholerni Jankesi”, „Gdzie jest Poppa?”, „Dziewczyna z kalendarza”, „Gwiezdne wrota”, „Czwarty tenor”, „Miłość do wynajęcia”, „Joan z Arkadii”, „Gliniarze”, „Trudne łatwe”, czy „Anatomia szarości”.

Grała też w hicie HBO „Rodzina Soprano”, w którym wcielała się w ciocię Quintinę Blundetto.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej