RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Afera o ukraińską flagę w Sejmie. „Hańba, hańba!”

Posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun - w środku (fot. PAP/Marcin Obara)
Posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun - w środku (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Część polityków Konfederacji od kilku tygodni podważa informacje o rosyjskich zbrodniach. Teraz obiektem sporu stała się ukraińska flaga. – Flaga Ukrainy wisi na gmachu Sejmu w miejscu przynależnym gospodarzowi, to się nie godzi – ocenił w Sejmie poseł Konfederacji Grzegorz Braun. – Gospodarz udzielił części budynku, by solidaryzować się z Ukrainą – wyjaśniła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Lider Konfederacji „bohaterem” rosyjskiej propagandy

Agencja prasowa Rosji RIA Nowosti zacytowała wypowiedzi posła i jednego z liderów Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego. „Zakwestionował masowe...

zobacz więcej

Polska klasa polityczna zjednoczyła się, wspierając Ukraińców walczących z rosyjską agresją. Wyjątek stanowi część polityków Konfederacji.

Agencja prasowa Rosji RIA Nowosti zacytowała ostatnio nawet wypowiedzi posła i jednego z liderów tej formacji Janusza Korwin-Mikkego. „Zakwestionował masowe śmierci w Buczy” – pisano w depeszy kremlowskiej propagandy.

W środę podczas rozpoczynającego się posiedzenia Sejmu poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgłosił wniosek formalny o odroczenie posiedzenia do czasu, aż marszałek Sejmu Elżbieta Witek „zrobi porządek w Wysokiej Izbie i na terenie Kancelarii Sejmu”.

Zobacz także:   Klęska lidera Konfederacji. „Za Don do Putina”

– Udekorowany został gmach Sejmu flagami. Wisi na nim, na froncie i u wejścia, flaga obcego państwa – oświadczył poseł Konfederacji.

Hańba, hańba – zaczęli głośno oponować politycy z sali sejmowej w reakcji na słowa Brauna.

Konfederacja broni Rosji. Szokujące porównania i tezy [WIDEO]

W Sejmie odbyła się konferencja założyciela Konfederacji Korony Polskiej posła Grzegorza Brauna oraz członka komitetu politycznego tej formacji...

zobacz więcej

– Protokół flagowy, w swoim czasie rekomendowany silnie przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych, zasiadającego tutaj pana ministra (Mariusza) Błaszczaka, polecam pani, pani marszałek, lekturę tego protokołu flagowego – mówił Braun, zwracając się do prowadzącej obrady marszałek Witek.

– Flaga Ukrainy na gmachu Sejmu wisi w miejscu przynależnym gospodarzowi. To się nie godzi. To niewłaściwe – przekonywał polityk Konfederacji.

Zobacz także:   Tusk po aneksji Krymu: Póki ja będę o tym decydował, Polska nie będzie antyrosyjska [WIDEO]

Jego wystąpienie przerwała marszałek Witek. – Panie pośle, po pierwsze zgłosił pan już wniosek – zaznaczyła. A po drugie - jak podkreśliła - sam Braun powiedział, że ukraińska flaga wisi w miejscu „przynależnym gospodarzowi”.

– Gospodarz udzielił części budynku, po to, żeby solidaryzować się z Ukrainą. Właśnie gospodarz, a gospodarzem jest Wysoka Izba – powiedziała Witek.

Jej deklaracja wywołała aplauz wśród posłów po obu stronach sali sejmowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej